Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 07:24 Bu haber 3652 kez okundu
 
Özdemir: Festivalimiz enerjisini birlik ve beraberliğimizden alıyor
Mersin Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve Narenciye Festivali İcra Komitesi Başkanı Ö. Abdullah Özdemir yaptığı yazılı basın açıklaması ile 7. Kez düzenlenen Uluslar arası Mersin narenciye Festivali’ni değerlendirdi.
GÜNDEM Haberi
Özdemir: Festivalimiz enerjisini birlik ve beraberliğimizden alıyor

Özdemir: Festivalimiz enerjisini birlik ve beraberliğimizden alıyor

Mersin Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve Narenciye Festivali İcra Komitesi Başkanı Ö. Abdullah Özdemir yaptığı yazılı basın açıklaması ile 7. Kez düzenlenen Uluslar arası Mersin narenciye Festivali’ni değerlendirdi.

Festivalin ülke sınırlarını aştığını belirten Başkan Özdemir, emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Özdemir, “ Meyve ile süsleme yapma konusunda Türkiye'nin ilk ve en büyük festivali olan Mersin Uluslararası Narenciye Festivalimizin yedincisini geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. On bin saati aşan işgücünün harcandığı ve süsleme aracı olarak kullanılan 500 bin adet narenciye ile ülkemizde tek olan coşku ve eğlence dolu bir festival geçirdik.

Festivalimiz boyunca bizleri yalnız bırakmayarak kucaklayan beş yüz elli bini aşkın ziyaretçimiz emeklerimizin boşa gitmediğini gösterdiler.

Narenciye ve Mersin İçin Bir Olduk, Beraber Olduk

Mersin bir mozaik gibidir. Ancak, bir mozaiğin kalıcı olabilmesi, bütünü oluşturan her parçayı bir arada tutan harcın güçlü olmasına bağlıdır. Bu bağlamda, festivalimiz birlik ve beraberlik içinde, imece ruhu ile, el ele hareket ettiğimiz taktirde neler başarabileceğimizin en güzel örneği haline gelmiş, Mersin mozaiğini ayakta tutan en önemli birleştirici unsurlardan biri olmuştur.

Hazırlık aşamasından başlayarak, oldukça renkli anlara sahne olan festivalimiz boyunca Valiliğimiz himayesinde ve Mersin Ticaret Borsası koordinasyonunda kentimizdeki 27 kurum bir bütün olduk. Tüm Mersinliler ile bütünleştik ve kentimizin simgesi olan narenciye etrafında kenetlenerek tek vücut olabileceğimizi herkese gösterdik.

Mersin Uluslararası Narenciye Festivali Ülke Sınırlarını Aştı

Başta halkımızın yoğun katılımı ve duydukları memnuniyet olmak üzere, ulusal ve yerel basınımızda çıkan haberler, köşe yazarlarımızın yazıları, televizyon-radyo programlarında yer verilen bölümler ve sosyal medyada yapılan olumlu paylaşımlar bizlere büyük şevk veriyor. Tüm bu güzellikler festivalimizin kendini her yıl daha da geliştirmesi açısından hepimize moral ve motivasyon kaynağı oluyor.

Bu yıl festivalimizin ismi ülke sınırlarımızı aşarak dünyanın çeşitli ülkelerinde kendisine yer buldu. Çin'in en büyük gazete yayın organı olan ve sosyal medyada 7 milyonu aşkın takipçisi bulunan People's Daily festivalimize ilişkin paylaşımlarda bulundu. Benzer şekilde, 14 milyonu aşkın takipçisiyle China Global Television Network festivalimize yer verdi. Organizasyonumuz, İngiltere'nin en önemli yayınlarından The Times'da kendisine yer buldu. Yabancı gösteri gruplarımızın katıldığı 25 farklı ülkede haber olduk. Sektör dergilerinde yayınlandık.

Tüm bu yayınlara ilişkin daha detaylı bilgilere her yıl festival sonrasında yaptığımız üzere kapanış toplantımızda ayrıca yer vereceğiz.

Hedefimiz, Festivalimizin Uluslararası Arenada Daha Tanınır Olmasıdır

Bu festivali kamuoyunun dikkatini narenciyeye çekebilmek amacıyla gerçekleştiriyoruz. Mersin için, Mersinliler için ve kentimizin gülen yüzünü herkese göstermek için yapıyoruz.

Önümüzdeki dönem için amacımız öncelikle özeleştiride bulunarak eksiklerimizi ortaya koymak ve yapıcı tenkitlerden yararlanarak festivalimizin sekizincisi için şimdiden yola çıkmaktır. Tüm bu süreç boyunca olduğu gibi, bir bütün olmayı sürdürerek festivalimizin artık uluslararası arenada da itibarının artarak daha fazla tanınır hale gelmesini hedefliyoruz.

Emeği Geçen Herkese Teşekkürlerimizi Sunuyoruz

Festivalimizin zenginleşerek devam etmesine öncülük eden, icraat odaklı yaklaşımı ile desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz Ali İhsan Su'ya, ilgili tüm birimlerini festivalimizin hizmetine sunan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer'e, kentimizin kusursuz bir festival yaşaması için büyük çaba harcayan Merkez İlçe Belediye Başkanlarımıza, festivalimizin tanıtımı konusunda tüm gayretlerini sunan hem yerel hem de ulusal basınımıza, festivalimizi sahiplenen tüm Mersinlilere, 100 dönüme yakın festival alanını dolduran ziyaretçilerimize, katkı sağlayan kurumlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.”Dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özdemir:, Festivalimiz, enerjisini, birlik, ve, beraberliğimizden, alıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı