Haber Detayı
05 Eylül 2019 - Perşembe 16:03 Bu haber 11666 kez okundu
 
Orta Anadolu Ekonomi Forumu Tarım Oturumu ve Askon Sivas şube açılışı Yapıldı
Orta Anadolu Ekonomi Forumu Tarım Oturumu ve Askon Sivas şube açılışını, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ak Parti Genel Başkan Yrd.Hamza Dağ, önceki dönem Meclis Başkanı İsmet Yılmaz, Sivas Valisi,
EKONOMİ Haberi
Orta Anadolu Ekonomi Forumu Tarım Oturumu ve Askon Sivas şube açılışı Yapıldı

      Orta Anadolu Ekonomi Forumu Tarım Oturumu ve Askon Sivas şube açılışını, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ak Parti Genel Başkan Yrd.Hamza Dağ, önceki dönem Meclis Başkanı İsmet Yılmaz, Sivas Valisi,Tim Başkanı,Sivas Belediye Başkanı,Milletvekilleri,Askon Genel Başkanıve tüm Sivas Protokolü ile birlikte gerçekleştirildi. 
    Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli ile tarım ürünleri ve ihracattaki  hedeflerimiz hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Bu konunun önem arz ettiğini,kendilerinden destek ve öneri beklentisi içerisinde olduğumuzu belirttik.
Tarım sektörü, çeşitli besin maddelerini üreten, bu maddeleri işleyerek besin maddelerini çeşitlendiren, bireylerin de bu maddelere olan ihtiyacını karşılayan dolayısı ile toplumların sağlığı ve kalkınması üzerinde önemli etkiye sahip bir sektördür. Ülke nüfusunun yaşamını sürdürebilmesi, milli gelire ve istihdama katkısı, diğer sektörlere hammadde ve sermaye sağlaması, ihracata doğrudan ve dolaylı olarak etkisi ve biyolojik çeşitlilik ile ekolojik dengeye olan katkısı nedeniyle tüm dünyada vazgeçilmez bir sektör niteliğindedir. Bu nedenle tarım sektörü, ekonomik, sosyal ve çevresel boyutlarıyla, toplumun bütün kesimlerini yakından ilgilendirmektedir.Beyin fırtınası,fikir alışverişi ve devletimizin desteği ile Türkiye ekonomisinde ciddi iyileştirmeler sağlanacağı kanaatindeyiz.
Şahsıma, Mersin Askon Şube Yönetimimize ayrıca özel ilgi gösterdiği için Sn.Bakanımıza ve Sivas'lı hemşerilerimize özel ilgi gösterdiği için teşekkür ediyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Orta, Anadolu, Ekonomi, Forumu, Tarım, Oturumu, ve, Askon, Sivas, şube, açılışı, Yapıldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı