Haber Detayı
17 Kasım 2019 - Pazar 10:45 Bu haber 10837 kez okundu
 
Nene Hatun Anaokulu’ndan Sonbahar Zeytin Şenliği
Türkiye’de bir ilk Nene Hatun Anaokulu’ndan Sonbahar Zeytin Şenliği
KÜLTÜR Haberi
Nene Hatun Anaokulu’ndan Sonbahar Zeytin Şenliği

Nene Hatun Anaokulu’ndan Sonbahar Zeytin Şenliği

Zeytin Şenliği Sonbaharı Renklendirdi

Türkiye’de bir ilk Nene Hatun Anaokulu’ndan Sonbahar Zeytin Şenliği

İstikbal Özel Haber /Alışılmışın dışında eğitim anlayışıyla farklı etkinlikler ile adında çokça söz ettiren Mersin Toroslar Nene Hatun Anaokulu yine bir ilke imza attı. Toroslar Nene Hatun Anaokulu Ülke genelinde ilk defa yapılan Sonbahar Zeytin Şenliği düzenledi.

15.11.2019 tarihinde Okul geneli yapılan Sonbahar Zeytin Şenliği okul öğrencileri ve Velileri tarafından büyük ilgi gördü.

Okul bahçesinde yapılması planlanan Sonbahar Zeytin Şenliği olumsuz hava koşullarından dolayı okul içinde yapıldı. Okul öğretmenleri tarafından özenle hazırlanan sonbahar ağaçları, süslenen okul binası, içerde olmasına rağmen hem sonbahar hem de zeytin hasadı zamanı havası verdi.

Sonbahar Zeytin Şenliği çocuklar için Jimnastik öğretmeninin hazırladığı spor zamanı ile başladı. Daha sonra tüm minik okul öğrencileri hazırlanan yerlerinde oturarak “Zeytinyağlı yiyemem aman” şarkısı eşliğinde eğlenerek zeytin kırdılar. Her çocuk ismine özel hazırlanmış “ Hayallerine dokunuyoruz etiketli” kavanozuna kırdığı zeytini doldurdu.

Şenlik ile ilgili görüşlerini bildiren Mersin Toroslar Nene Hatun Anaokulu Müdürü Solmaz Çiçek, “Ülke genelinde ilk defa yapılan bir etkinliği gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımızla birlikte böyle güzel bir etkinlik yapmanın heyecanını taşıyoruz.  Çocuklar çok eğlendi. Bizler de onların gözlerinde ki heyecanı gördükçe mutlu oluyoruz.  Şenliğimiz içerisinde yürüyüş ve okul bahçemize zeytin fidanları dikecektik ancak hava koşulları müsaade etmedi. Yine de böyle bir etkinliği gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Elini taşın altına koymaktan çekinmeyen, emek veren öğretmenlerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum ” dedi.

Sonbahar Zeytin Şenliği, pano da çekilen toplu fotoların ardından sona erdi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nene, Hatun, Anaokulu’ndan, Sonbahar, Zeytin, Şenliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı