Haber Detayı
23 Aralık 2019 - Pazartesi 13:48 Bu haber 3501 kez okundu
 
MHP’li Baki Şimşek: “Yeni Yıla Girerken ‘Müjde’ Bekliyoruz”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, 2019 yılını geride bırakmaya sayılı günler kala başta kaydı silinen Üniversite öğrencileri olmak üzere kredi kartı borcu olan vatandaşların,
YAŞAM Haberi
MHP’li Baki Şimşek: “Yeni Yıla Girerken ‘Müjde’ Bekliyoruz”

MHP’li Baki Şimşek: “Yeni Yıla Girerken ‘Müjde’ Bekliyoruz”

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, 2019 yılını geride bırakmaya sayılı günler kala başta kaydı silinen Üniversite öğrencileri olmak üzere kredi kartı borcu olan vatandaşların, çiftçi borçlarının ve sözleşmeli personellerin Yeni Yıla girerken müjde beklediğini söyledi.

TBMM Genel Kurulu’nda söz alan Milletvekili Şimşek, “Çeşitli sebeplerle Üniversitelerden kaydı, başarısızlık, kayıt dondurma ya da kendi isteğiyle kaydı silinen 500 bine yakın öğrenci yeniden okullarına geri dönmek için bir af bekliyorlar. Bu af ile ilgili bir çalışma bekliyorum. Yine binlerce kredi kartı borçlusu esnaf, işçi, memur yapılandırma ve sicil affı bekliyor. Bununla birlikte çiftçilerimiz, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarına erteleme istiyorlar. Yeni yıla girerken Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve Bakanlarımızdan insanlarımıza yeni bir umut olacak, yeni bir hayata bağlanmalarını sağlayacak böyle bir müjde verilirse mutlu olacağız. Yine KHK ile taşerondan kadroya geçen ama ellerinde hiçbir tutar dal olmayan işçilerimizin ve sözleşmeli memurlarımız da kadro bekliyor” ifadesini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP’li, Baki, Şimşek:, “Yeni, Yıla, Girerken, ‘Müjde’, Bekliyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı