Haber Detayı
18 Aralık 2019 - Çarşamba 07:43 Bu haber 3799 kez okundu
 
Mezitli İçmesuyu Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Türkiye’deki Mültecilere Yönelik Mali Yardım Programı
EKONOMİ Haberi
Mezitli İçmesuyu Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Mezitli İçmesuyu Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı        

MESKİ MEZİTLİ MUHTARLARIYLA VE İLÇE SAKİNLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü,  Türkiye’deki Mültecilere Yönelik Mali Yardım Programı FRIT II kapsamında, Mezitli İlçesi’nde yapılması planlanan İçmesuyu Projesi hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Mezitli İlçesi Mersin Orkide Consept Cafede düzenlenen bilgilendirme toplantısına, MESKİ Genel Müdür Yardımcısı İrfan Korkmaz, İçmesuyu Dairesi Başkanı Emre Gürkal Gökçe, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Handan Solmaz, Kanalizasyon Dairesi Başkanı Halit Sümen, Plan Proje Dairesi Başkanı Erkan Özkaya, Makina İkmal ve Tesisler Dairesi Başkanı Engin Yıldız, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Sibel Yalçın, Mezitli ilçesi muhtarları ve ilçe sakinleri katıldı.

Mezitli’ye yapılacak projenin detayları paylaşıldı

Avrupa Birliği Delegasyonu, İlbank A.Ş. ve Fransız Kalkınma Ajansı’nın (AFD) ortaklaşa yürütmekte olduğu, Türkiye’deki Mülteciler İçin Mali Yardım Programı FRIT II kapsamında yer alan paketten Mezitli İçmesuyu Projesi için 17 milyon 150 bin Euro tutarında hibe alınacak. Bu hibe ile Mezitli İlçesi, Merkez mahalleleri, Tece, Davultepe ve Kuyuluk Mahallelerinin 2050 yılına kadar içmesuyu temin ve dağıtım planı yenilenmiş olacak. Proje kapsamında 49 km isale hattı, 585 km içmesuyu şebeke hatları ile 14 adet içmesuyu deposu yapılacak.

MESKİ Genel Müdür Yardımcısı İrfan Korkmaz’ın açılış konuşmasıyla başlayan bilgilendirme toplantısı, proje danışmanı Encon Çevre Danışmanlık firmasından Nehir Yılmaz’ın sunumu ile devam etti. Sunumda projenin amacı, projenin beklenen faydaları, çevresel ve sosyal etkileri hakkında bilgiler verildi.

İçmesuyu projesi 23 mahallenin su sorununa çözüm olacak

Ayrıca, projenin Mezitli İlçesi’ne bağlı Atatürk, Fatih, Kaleköy, Yenimahalle, Viranşehir, Çankaya, Çamlıca, Kuyuluk, Merkez, Menderes, Eski Mezitli, Akdeniz, Esenbağlar, 75.Yıl, Anayurt, İstiklal, Davultepe, Cumhuriyet, Seymenli, Şahintepesi, Tece, Deniz ve Hürriyet Mahallelerini kapsadığı ifade edildi.

Bilgilendirme sunumunun ardından MESKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri, Mezitli ilçesi mahalle muhtarları ile vatandaşların istek  ve önerilerini dinledi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mezitli, İçmesuyu, Projesi, Bilgilendirme, Toplantısı, Yapıldı, , , , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı