Haber Detayı
06 Mart 2020 - Cuma 12:26 Bu haber 9221 kez okundu
 
Mezitli’de ‘obezite’ hakkında sempozyum düzenlendi
Mezitli Soroptimist Kulübü, 4 Mart Dünya Obezite Günü nedeniyle Mezitli Belediyesi ve VM Medical Park Mersin Hastanesi ile birlikte ‘Obezite Tedavisinde Multidisipliner Yaklaşımlar’ başlıklı sempozyum düzenlendi.
SAĞLIK Haberi
Mezitli’de ‘obezite’ hakkında sempozyum düzenlendi

Mezitli’de ‘obezite’ hakkında sempozyum düzenlendi

Mezitli Soroptimist Kulübü, 4 Mart Dünya Obezite Günü nedeniyle Mezitli Belediyesi ve VM Medical Park Mersin Hastanesi ile birlikte ‘Obezite Tedavisinde Multidisipliner Yaklaşımlar’ başlıklı sempozyum düzenlendi. VM Medical Park Mersin Hastanesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen sempozyuma, Mezitli Soroptimist Kulübü Başkanı Aydan Dayı Kaymaz ile Kulüp Üyeleri, Uzman Doktorlar ve çok sayıda kadın davetli katıldı. Yaklaşık 3 saat süren sempozyumda kadınlar, çağımızın en önemli sorunu olan obezite ile ilgili bilgi aldı. Sempozyum sonunda obezite cerrahisi ameliyatı olan Zekeriya Çetin deneyimlerini aktarırken sempozyum soru-cevap şeklinde sonlandı.

Obezitenin insanlık tarihinin en eski hastalıklarından biri olup, birçok kronik hastalığa yol açan önemli bir sağlık sorunu olduğunu dile getiren Mezitli Soroptimist Kulübü Başkanı Aydan Dayı Kaymaz, “Obezitenin ne denli tehlikeli bir hastalık olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Obez sayısının her geçen gün arttığını göz önünde bulundurarak, Mezitli Belediyesi ve VM Medical Park Mersin Hastanesi ile birlikte önemli bir sempozyum gerçekleştirdik. Kadınlarımız çok fazla katılım sağlayarak, burada uzman hekimler tarafından bilgilendirildi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kulüp olarak bu tür faydalı programlar yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mezitli’de, ‘obezite’, hakkında, sempozyum, düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı