Haber Detayı
24 Mart 2019 - Pazar 14:59 Bu haber 2851 kez okundu
 
Mezitli Belediyesi 2. Liseler Arası Müzik Yarışması Yapıldı
Gençlerin birbirinden güzel şarkılarla katıldıkları, Mezitli Belediyesi, 2. Liseler Arası Müzik Yarışmasının şampiyonu Mersin Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi’den “Doksaniki” isimli müzik grubu oldu.
- Haberi
Mezitli Belediyesi 2. Liseler Arası Müzik Yarışması Yapıldı

Mezitli Belediyesi 2. Liseler Arası Müzik Yarışması Yapıldı

Gençlerin birbirinden güzel şarkılarla katıldıkları, Mezitli Belediyesi, 2. Liseler Arası Müzik Yarışmasının şampiyonu Mersin Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi’den “Doksaniki” isimli müzik grubu oldu. Yarışmada dereceye giren müzik gruplarına çeşitli para ödülleri verildi.

Mezitli Belediyesi Soli Güneş Festivali kapsamında düzenlenen, 2. Liseler Arası Müzik Yarışması yapıldı. Mezitli Belediyesi Amfitiyatro’da gerçekleşen ve son derece heyecanlı geçen yarışmada sahnede şarkı söyleyenler kadar tribünleri dolduran seyircilerin sergiledikleri şovlar da görülmeye değerdi.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra, öğrenci ve velileri, müziksever ve Mezitlililerin izleyici olarak Amfitiyatroyu doldurduğu yarışmada Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) Sanatçısı Serhat Kaya’nın jüri başkanı olurken, Serkan Karagöz (MDOB), Serin Saybaşılı (MDOB), Işıl Azaz (MDOB), Esen Eser Aydın (Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü), Muharrem Karagöz, (Sanatevi Eğitmeni) ve Çağdaş Anadolu (Sanatevi Solisti) jüri üyeliği yaptı.

Sahneye çıkan gruplar, birbirinden güzel Türk ve Yabancı şarkıları seslendirdi.

Gecenin şampiyonu Mersin Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi’den “Doksaniki” isimli müzik gurubu oldu. Birinci olan grubun 3 bin TL ile ödüllendirildiği, Mezitli Belediyesi Amfitiyatro’da gerçekleşen yarışmada Gelecek Koleji’nden “Frekans” isimli grup ikinci olarak 2 bin TL, Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi’nden “Belki Yarın” grubu ise üçüncülüğü kazanarak Bin TL aldı. Yarışmada ayrıca, İçel Anadolu Lisesi’nden “Grup Vaveyla” ve Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi’nden “Pilav Üstü” ise mansiyon alarak 750 TL’nin sahibi oldu. Birinci olan “Doksaniki’ye ödülünü Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, İkinci olan “Frekans”a ödülünü Mezitli Soroptimist Kulübü Başkanı Nalan Varat, üçüncü olan “Belki Yarın”a ödülünü Soil Siyam Petrolcülük Akaryakıt A.Ş. adına Cihat Dorak verirken, mansiyon alan “Grup Vaveyla” ve “Pilav Üstü”ne ödüllülerini Mutlu Mezitli Şirketi Genel Müdürü Filiz Yalın takdim etti.

Gecenin sürprizi ise engellilerin oluşturduğu “Ben Yorulmam Hayat” isimli grup oldu. Çok kısa bir süre içerisinde hazırlanarak yarışma kategorisi dışında sahneye çıkarak “Dostum Dostum” türküsünü seslendiren grubun performansı ayakta alkışlandı. Başkan Tarhan “Ben Yorulmam Hayat” grubunu “Mutlu Mezitli Şampiyonu” ilan ederek teşekkür belgesi verdi. Yarışmada yer alan Gelecek Koleji’nden “Entalpi”, Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi’nden “Sokağın Sesi”, Özel Bilimkent Anadolu Lisesi’nden “Bilimband”, İçel Anadolu Lisesi’nden “Grup Gloria”        Mersin Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi’nden “Trio” teşekkür plaketi ile ödüllendirildi.

Sponsor ve jüri üyelerine de günün anısına Succa cinsi özel çiçek hediye edildi.

Yarışmaya katılarak hünerlerini sergileyen tüm gruplara teşekkür eden Başkan Tarhan, yaptığı konuşmada, Mezitli’nin kültür sanat kenti olması için çalışmalara devam edeceklerini söyledi. Geçen yıl büyük başarı kazanmasının ardından yoğun talep geldiğini ve bu yıl ikinci yarışmayı yaptıklarını ifade eden Başkan Tarhan, “Bazıları ülkede beka sorunu var diyor. Ama ben her gün halkın arasındayım. Anne ve babaların en büyük beka sorunu çocuklarının geleceği oluyor. Bu karamsarlığı kırmak bizlerin elinde. Türkiye buna layık bir ülke değil. Mezitli’yi dünyanın pek çok ülkesine tanıtmayı başardık. Ama asıl tanınmak için ülkede huzur ve barışın olması gerekiyor. Huzur ve barış yoksa ne kadar çabalarsanız çabalayın başarı kazanamazsınız. Bunu başarmanın yolu daha çok kültür ve sanata hayatımızda yer vermektir. Tüm çabamız ve ümidimiz, Mezitli’nin kültür sanat kenti olması üzerinedir. Çünkü bir yere sanat girerse siyaset çıkar. Mesela yanınızda kim oturuyor, hangi siyasi partiyi savunuyor, bilmeden hep bir ağızdan şarkılara eşlik ediyorsunuz. Bize düzen barışı imar etmek için daha çok kültür sanat yapmalıyız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mezitli, Belediyesi, 2., Liseler, Arası, Müzik, Yarışması, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı