Haber Detayı
14 Aralık 2019 - Cumartesi 14:35 Bu haber 8307 kez okundu
 
Mersin İşkur Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği İle İşbirliği Yapacak
Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği işbirliği yapacak. İŞKUR ve MERYAD tarafından yapılacak işbirliği ile İŞKUR hizmetlerinin duyurulması,
EKONOMİ Haberi
Mersin İşkur Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği İle İşbirliği Yapacak

Mersin İşkur Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği İle İşbirliği Yapacak

 

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği işbirliği yapacak. İŞKUR ve MERYAD tarafından yapılacak işbirliği ile İŞKUR hizmetlerinin duyurulması, kapasite geliştirici eğitimler, MERYAD üyesi firmaların mevzuatlara tam uyum sağlaması, İş arayanlara yönelik etkinlikler, Mesleki Eğitimler, İstihdam fuarı, kariyer günleri, Profesyonel İnsan Kaynakları Platformu etkinlikleri, Sosyal Sorumluluk Projeleri konularında işbirliği yapılması hedefleniyor.

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği toplantı salonunda gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında, Mersin İŞKUR İl Müdürü V. Halil BOZKURT,  Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği  Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun DOĞMUŞ ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından yapılabilecek işbirlikleri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V Halil BOZKURT, "Son dönemlerde herkesin bildiği üzere İŞKUR İl Müdürlükleri iş gücü piyasasının bütün aktörlerinin ihtiyaçlarına uygun hizmet vermek amacıyla birçok istihdam hizmetlerini güncellemiştir. İş ve meslek danışmanlığı yapılanmasıyla, her iş arayana ve her işverene bir danışman atanmıştır. Hizmetlerin sadece işverenlere, iş arayanlara yönelik değil insan kaynakları alanında çalışanlara, üniversitede okuyan hatta örgün eğitim sisteminde okuyan öğrencilere kadar hizmet verilmesi şeklinde genişlediğine şahit oluyoruz" dedi.

Yapılacak işbirliğinin Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği üyelerinin eleman bulamama sorununu ve teşvikleri yakından takip etmeleri açısından önemli olduğunu belirten Coşkun DOĞMUŞ, "İŞKUR Mersin İl Müdürlüğü ile derneğimiz arasında gerçekleştirilecek işbirlikleri üyelerimizi bilinçlendirme noktasında büyük önem taşıyor. İŞKUR'un istihdama yönelik sağladığı birçok teşvik paketleri var ve bu teşviklerden tüm işverenlerin haberdar olması gerekiyor. Yapacağımız işbirliklerinin hem işveren üyelerimize, hem de işsiz vatandaşlarımıza etkisi büyük olacaktır" dedi.

Toplantıda ayrıca İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Muhammed Lütfi Emre tarafından İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında olan teşvik ve destekler hakkında sunum yapıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mersin, İşkur, Mersin, Yatırımcı, İş, İnsanları, Derneği, İle, İşbirliği, Yapacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı