Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 10:24 Bu haber 2404 kez okundu
 
Mersin İli 2019 Yangın Koordinasyon Toplantısı Yapıldı
Orman yangınlarının önlenmesine ilişkin faaliyetlerde, Tarım ve Orman Bakanlığı dışındaki kurum ve kuruluşların imkânlarından yararlanma ve yardımlaşma konusunda
YAŞAM Haberi
Mersin İli 2019 Yangın Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Mersin İli 2019 Yangın Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Orman yangınlarının önlenmesine ilişkin faaliyetlerde, Tarım ve Orman Bakanlığı dışındaki kurum ve kuruluşların imkânlarından yararlanma ve yardımlaşma konusunda 6831 sayılı Orman Kanununun 69. maddesine göre hazırlanan yönetmelik kapsamında düzenlenen ‘2019 Yılı Mersin İli Orman Yangınları ile Mücadele Komisyon Toplantısı’ Mersin Valisi Sayın Ali İhsan Su Başkanlığında gerçekleştirildi.

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Abdulhamit Erguvan ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile Mersin Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, Bölge Müdür Yardımcıları Durmuş Bilal Akkuş, OYM Şube Müdürü Mehmet Alper, Mersin Orman İşletme Müdürü Hüseyin Çakıcıoğlu katıldılar.

Açılış konuşmasını yapan Vali Su, ülkemizde her yıl çeşitli büyüklükte yangınların çıktığına, hatta hiç akla gelmeyen sebeplerden bile çok büyük orman yangınlarının meydana gelebileceğine işaret etti. En büyük temennilerinin hiçbir yangın olayının yaşanmaması olduğunu ifade eden Vali Su bugün gerçekleştirilen toplantıyla birlikte yaşanması muhtemel yangın olaylarının önüne geçilebilmesi için gerekli bütün tedbirlerin de alınacağını sözlerine ekledi. 

Sözlerini ülkemizde yangına müdahale kapasitesi ile imkânlarının eskiye nazaran çok fazla arttığının altını çizen Vali Su Orman Genel Müdürlüğünün son 10 yıldır gerek helikopter filosu ve yangın söndürme uçaklarıyla gerekse de teknolojik altyapısı gelişmiş arozözleriyle orman yangınlarına kısa sürede etkin bir şekilde müdahale edildiğini vurguladı. İlimizde yangına hassas bölgelere yakın yerlerde 24 saat esasına göre hazır bekleyen ekiplerin bulunduğunu da dile getiren Vali Su, oluşabilecek herhangi bir yangın olayında vakit kaybı yaşanmadan anında müdahale edilerek, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının da üzerine düşen görevi eksiksiz bir şekilde yerine getirileceğinden emin olduğunu ifade etti.

Bölge Müdürü Yılmaz’ın, 2019 yılında ormanlarımızda olası çıkabilecek yangınlarla mücadelede alınacak tedbirlerle ilgili yaptığı sunumun ardından, işbirliği ve koordinasyon konuları katılımcı kurum ve kuruluş temsilcileri ile görüşülüp bilgi alışverişinde bulunuldu. 2019 Yılı Mersin İli Orman Yangınları ile Mücadele Komisyon Kararları 25 madde halinde karara bağlanarak imzalandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mersin, İli, 2019, Yangın, Koordinasyon, Toplantısı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı