Haber Detayı
03 Nisan 2019 - Çarşamba 11:13 Bu haber 10446 kez okundu
 
Mersin’den 11 Lise Ankara’da Sahneye Çıktı
Türkiye’nin en büyük gençlik organizasyonu “fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması” nın, Ankara elemelerinde sahneye çıkan Mersin’den on bir lise, muhteşem performansıyla göz kamaştırdı.
KÜLTÜR Haberi
Mersin’den 11 Lise Ankara’da Sahneye Çıktı

GELECEĞİN MERSİNLİ YILDIZLARINDAN ANKARA’DA MUHTEŞEM PERFORMANS

 

Mersin’den 11 Lise Ankara’da Sahneye Çıktı

 

Türkiye’nin en büyük gençlik organizasyonu “fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması” nın, Ankara elemelerinde sahneye çıkan Mersin’den on bir lise, muhteşem performansıyla göz kamaştırdı. 33 ilden 204 lisenin yarıştığı elemelerde kıyasıya rekabet vardı.

Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, END Productions tarafından 22 yıldır aralıksız düzenlenen “fizy Liselerarası Müzik Yarışması”nın, İstanbul elemelerinin ardından 2 gün süren ve festival havasında geçen Ankara elemeleri de tamamlandı.

Geleceğin Mersinli yıldız adaylarının muhteşem performansıyla göz kamaştırdığı elemelerde, Mersin’den on bir lise sahne aldı.

Milli İrade Anadolu Lisesi, Özel Bilimkent Anadolu Lisesi, Sesim Sarpkaya Fen Lisesi, Özel Özen Anadolu Lisesi, Özel Çağ Fen Anadolu Lisesi, Kargıpınarı Anadolu Lisesi, Kadri Şaman MTSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Değişim Koleji, Gelecek Koleji Anadolu Lisesi ve yarışmaya ortak grup kurarak katılan Anamur Cumhuriyet Anadolu Lisesi&Anamur Gazi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi 27 Nisan’da İstanbul’da gerçekleşecek büyük finale kalmak için 33 ilden 204 liseyle yarıştı.

Ankara elemelerinde Mersin’ın yanı sıra; Ankara, Adana,Adıyaman, Ağrı, Amasya, Aksaray, Batman, Bolu, Çorum, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Iğdır, Karabük, Kayseri, Kırıkkale, Malatya, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Tunceli, Yozgat ve Zonguldak’tan gelen liseliler de sahne aldı.

Gençleri profesyonel sahnede ağırlayan ve hayallerini gerçekleştiren yarışmanın eleme heyecanı İstanbul ve Ankara elemelerinin ardından 4 - 5 - 6 Nisan tarihlerindeki İzmir elemeleriyle son bulacak.

Mersinli Liselileri Büyük Finalde Muhteşem Ödüller Bekliyor

fizy sponsorluğunda gerçekleştirilen, “fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması için 81 ildeki 8.000 liseliyi birbirinden değerli ödüller de bekliyor. Organizasyonun 22. yılında yarışmanın ödülleri arasında, cazip para ödüllerinin yanı sıra, eğitim sponsoru Okan Üniversitesi’nin üç öğrenciye vereceği Üstün Başarı Ödülleri kapsamında burs ödülleri de yer alıyor.

Nakit Para Ödülleri:

Yarışmanın “İcra” dalında ilk üçe giren gruplar için:
1.lik ödülü: 10.000 TL

2.lik ödülü: 7.500 TL

3.lük ödülü: 5.000 TL

Orkestra / Sahne Performansı dallarında ilk üçe giren gruplar için:

1.lik ödülü: 6.000 TL

2.lik ödülü: 4.000 TL

3.lük ödülü: 2.000 TL

Kız Solist / Erkek Solist / Enstrüman dallarında ilk üçe giren yarışmacılar için:

1.lik ödülü: 3.000 TL

2.lik ödülü: 2.000 TL

3.lük ödülü: 1.000 TL

 

Okan Üniversitesi Üstün Başarı Ödülleri:

Birincilik Ödülü: Okan Üniversitesi Konservatuvarı 100 Eğitim Bursu

İkincilik Ödülü: Okan Üniversitesi Konservatuvarı 70 Eğitim Bursu

Üçüncülük Ödülü: Okan Üniversitesi Konservatuvarı 50 Eğitim Bursu

Bu kategorilerin dışında Basın Özel Ödülü ve Jüri Özel Ödülü ’ kategorilerinde bir lise ve bir öğrenciye plaket verilecek.

 

Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiye http://fizy.com/lmy adresinden ulaşmak mümkün.

 

Bu kategorilerin dışında Basın Özel Ödülü ve Jüri Özel Ödülü kategorilerinde bir lise ve bir öğrenciye plaket verilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mersin’den, 11, Lise, Ankara’da, Sahneye, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı