Haber Detayı
19 Ekim 2020 - Pazartesi 18:22 Bu haber 16930 kez okundu
 
Mersin’de Bir İlk:Protozde Devrim
Mersin’de sağlık alanında önemli inovasyonlara imza atan Mersin Ortadoğu Hastanesi, Robotik Cerrahi Merkezi’ni kuruyor.
SAĞLIK Haberi
Mersin’de Bir İlk:Protozde Devrim

“Mersin’de Bir İlk”

 

Mersin’de sağlık alanında önemli inovasyonlara imza atan Mersin Ortadoğu Hastanesi, Robotik Cerrahi Merkezi’ni kuruyor. 

Mersin Ortadoğu Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr.Dr. Fatih Kemal Doğan kurulacak olan merkezle ilgili bilgi verdi.  Doğan, yeni bir teknoloji olan Navio Robotik Cerrahi Sistemleri ile hastaya özel hazırlanan cerrahi plan sayesinde diz protezi operasyonlarında, hastanın kendi anatomisine en yakın, doğru ve güvenilir sonuçlar elde edildiğini, küçük cerrahi kesilerle ameliyat sonrasında ağrıların daha az olduğunu ve daha doğal bir diz hissi elde edilebildiğini belirtti.

PROTEZDE DEVRİM

Protez cerrahisi,1968 yılından itibaren diz ve kalça eklemlerinde yapılmaya başlanmıştır. Gelişen teknoloji ile protezlerin yapısal özellikleri de gelişmiştir. Ülkemizde de yaygın şekilde uygulanan cerrahi işlemler arasındadır.

Robotik Cerrahi yöntemi ise dünyada 2006 yılında, Türkiye’de 2018 yılında, Mersin ve Akdeniz’de ise şuan Opr.Dr.Fatih Kemal Doğan tarafından uygulanmaya başlandı.

Robotik Cerrahi ile diz protezi ameliyatını SGK anlaşmalı olarak Mersin ve Akdeniz halkının hizmetine sunan Özel Ortadoğu Hastanesi yine bir ilke imza atmanın gurunu yaşıyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mersin’de, Bir, İlk:Protozde, Devrim,
Yorumlar
Haber Yazılımı