Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 15:41 Bu haber 2049 kez okundu
 
Mersin Barosunda ‘çocuk gözümle çocuklar’ fotoğraf sergisi açıldı
Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü etkinlikleri kapsamında 7 yaşındaki Can Çınar Tucel, ‘Çocuk Gözümle Çocuklar’ konulu fotoğraf sergisini,
YAŞAM Haberi
Mersin Barosunda ‘çocuk gözümle çocuklar’ fotoğraf sergisi açıldı

Mersin Barosunda ‘çocuk gözümle çocuklar’ fotoğraf sergisi açıldı

 

Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü etkinlikleri kapsamında 7 yaşındaki Can Çınar Tucel, ‘Çocuk Gözümle Çocuklar’ konulu fotoğraf sergisini, 26 fotoğrafla sanatseverlerin beğenisine sundu. Can Çınar Tucel kişisel fotoğraf sergisinde, çocukların yaşadığı zor şartları, kendi objektifinden yansıttı.

Mersin Adliyesi 4. Kat Baro Odasında gerçekleşen serginin açılışını, Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Başkan Yardımcısı Fatma Demircioğlu, Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Burcu Düzen, Can Çınar Tucel ve ailesi birlikte yaptı. Fotoğraf sergisine sahip en küçük fotoğrafçı olan Can Çınar Tucel, “4 yaşımda fotoğraf çekmeye başladım. Bu serginin fotoğraflarını da çok zor şartlarda çektim. Köyde, sokakta, çadır kentlerde ve farklı mekânlardaki çocukları çektim. Fotoğraf çekiminden sonra da birlikte oyun oynuyorduk. Fotoğraf çekmeyi çok seviyorum ” dedi.

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz ise, günün anlamına yakışır bir sergi açtıklarını söyleyerek, “Çocukların yaşamlarını en güzel yansıtan, çocuk gözüyle çekilen fotoğraflardır. Serginin sahibi Can Çınar Tucel, çocukların yaşamındaki zorlukları en güzel şekilde bizlere yansıttı. Bu toplumsal mesaj göz ardı edilmemelidir. Kedisini ve destek veren ailesini kutluyorum” ifadesini kullandı.

‘Çocuk Gözümle Çocuklar’ konulu fotoğraf sergisi, 22 Kasım Cuma gününe kadar açık kalacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mersin, Barosunda, ‘çocuk, gözümle, çocuklar’, fotoğraf, sergisi, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı