Haber Detayı
25 Ekim 2019 - Cuma 15:38 Bu haber 4342 kez okundu
 
Makam Arabası Gelin Aracı Oldu
Toroslar Belediyesi, tek hayali gelinlik giymek, düğün konvoyundan el sallamak olan 31 yaşındaki zihinsel engelli Eda’ya temsili düğün organize etti.
YAŞAM Haberi
Makam Arabası Gelin Aracı Oldu

 

BAŞKAN YILMAZ, EDA’NIN DÜĞÜN HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

 

Toroslar Belediyesi, tek hayali gelinlik giymek, düğün konvoyundan el sallamak olan 31 yaşındaki zihinsel engelli Eda’ya temsili düğün organize etti. Başkan Yılmaz, makam aracını Eda için gelin arabası olarak tahsis etti, düğünde ilk dansını da ederek, gelin kuşağını bağladı.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın girişimleriyle Dalgül Düğün Salonunda düzenlenen temsili düğünde Eda Kırmızı mutluluk gözyaşı dökerek herkesi duygulandırdı. Başkan Yılmaz’ın eşi Meltem Yılmaz ve kızının da katıldığı temsili düğüne davetliler de yoğun ilgi gösterdi.

MAKAM ARABASI, GELİN ARACI OLDU

Damatsız düğün öncesi tüm hazırlıkları yapılan Eda için, Başkan Yılmaz’ın ‘gelin arabası’ olarak hazırlanan makam aracı ile Toroslar’da düğün konvoyu düzenlendi. Konvoyun ardından düğün salonu önünde Başkan Yılmaz ve eşi Meltem Yılmaz tarafından karşılanan Eda, salona girince ayakta alkışlandı. Heyecanı gözlerinden okunan Eda ilk dansını da Başkan Yılmaz ile yaptı.

“Bizler engelli kardeşlerimizin gören gözü, işiten kulağı, tutan eli olmaya devam edeceğiz.” diyen Başkan Yılmaz, “İhtiyaç duyduklarında onların yanlarında olduğumuzu hissetmeleri bizim için ayrı bir mutluluk.” dedi.

TEMSİLİ DÜĞÜNLE EDA’NIN HAYALİ GERÇEK OLDU

 

Başkan Yılmaz, “Engelli kardeşimiz Eda Kırmızı’ya belediyemiz himayesinde temsili düğün organize ettik. Her genç kızın hayali gelinlik giymek. Biz de Eda’nın bu hayalini öğrenince gerçekleştirmek istedik. Ne mutlu bize ki, Eda'nın hayaline ortak olduk, hep birlikte gerçeğe dönüştürdük. Damatsız, temsili düğün öncesi gelin aracı olarak hazırladığımız makam aracımızdan el sallayan Eda ile ilk dansı yaptık, gelin kuşağını bağladık. Eda muradına erdi. Eda kızımızı bu özel gününde yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum. Gözlerinizin dolduğunu, yüzünüzün güldüğünü gördüm. Hepinizden Allah razı olsun. Eda kızımıza da hayatının bundan sonrasında sağlık, mutluluk diliyorum.” diye konuştu.

Eda Kırmızı’nın ablası Gizem Kırmızı da Başkan Yılmaz’a teşekkür ederek, “Annem ve babam hayatta değil. Kardeşim Eda’nın tek hayali gelinlik giymekti. Bu hayalinin gerçekleşmesinde verdiğiniz destek için çok teşekkür ederiz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Makam, Arabası, Gelin, Aracı, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı