Haber Detayı
24 Haziran 2019 - Pazartesi 07:29 Bu haber 6201 kez okundu
 
Mahalle Evlerinde Kurslar Başladı
* Akdeniz Belediyesi, okulların kapanmasıyla birlikte çocukların yaz tatillerini faydalı ve verimli geçirebilmeleri amacıyla mahalle evlerinde ücretsiz kurslar açtı.
KÜLTÜR Haberi
Mahalle Evlerinde Kurslar Başladı

AKDENİZ BELEDİYESİ MAHALLE EVLERİNDE

TİYATRO VE HALK OYUNU KURSLARI BAŞLADI

* Akdeniz Belediyesi, okulların kapanmasıyla birlikte çocukların yaz tatillerini faydalı ve verimli geçirebilmeleri amacıyla mahalle evlerinde ücretsiz kurslar açtı.

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Adanalıoğlu, Karacailyas, Çay ve Çilek Mahalle Evleri’nde, uygulamalı tiyatro-drama ve halkoyunları kurs kayıtları başladı. Bu merkezlerde, yıldızlar kategorisinde ortaokul öğrencilerine yönelik halkoyunları; 14 yaş ve üzeri öğrenciler ile tiyatro sanatına ilgi duyan vatandaşlara, eğitmenlerce uygulamalı tiyatro ve drama kursları verilecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, yaz tatilini daha iyi değerlendirebilmeleri için ailelere, çocuklarını kurslara kayıt ettirmeye davet etti. Akdeniz Mahalle ve Kültür Evleri’nin adeta birer eğitim-öğretim merkezi gibi vatandaşlara hizmet vereceğinin altını çizen Başkan Gültak, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi sokağın risklerinden korumak ve onları her türlü tehlikeden uzak tutmak amacıyla kültürel ve sosyal projelere büyük önem veriyoruz. Geleceğimizi korumak istiyorsak, öncelikle çocuklarımızı her türlü riskten uzak tutmalıyız. Bunun en etkili yolu da onların sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerle buluşmalarını sağlamaktır. Bu açıdan, sadece çocuklarımızı değil, her yaştan insanımızı, mahalle evlerimizde verdiğimiz kurslara, mesleki ve beceri eğitimlerine katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü’nce verilen ücretsiz uygulamalı tiyatro-drama ve halk oyunları kurslarına çocuklarını kaydettirmek isteyen velilerin, kursun verildiği mahalle evine çocuklarının kimliğiyle başvuru yapmaları yeterli.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mahalle, Evlerinde, Kurslar, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı