Haber Detayı
02 Mart 2019 - Cumartesi 00:04 Bu haber 11158 kez okundu
 
MAB 15. Yılını Kutladı
Meslek Adamları Birliği (MAB) 15. Yılını yemekli etkinlik ile kutladı.
EKONOMİ Haberi
MAB 15. Yılını Kutladı

MAB 15. Yılını Kutladı

Meslek Adamları Birliği (MAB) 15. Yılını yemekli etkinlik ile kutladı.

Ramada Hotel’de düzenlenen etkinliğe yoğun bir katılım gösterildi. Akdeniz Bölge Komutanı Tuğ Amiral Önder Gürbüz, MHP Mersin İl Başkan Yardımcısı Selahattin Ertugan, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, Ak Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı Nevzat Göçer, CHP Mersin İl Başkan Yardımcısı Ali Döndaş Birlik üyeleri, işadamları ve basın mensupları katıldı.

SEZER: MAB KARARLI BİR ŞEKİLDE BÜYÜMEYE DEVAM ETMEKTEDİR

Sunumu Nil Sezer yaptı. Meslek Adamları Birliği (MAB) hakkında kısa bir bilgi veren Sezer, STK’ların demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğunu belirtti. Sezer; “STK’lar birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalar yaparak toplumsal huzur, eşitlik ve güzel olan her şeyin yanında olurlar. STK’lar ekonominin ve sosyal refahın lokomotifidir. STK’ların enerjisi toplumun geçmişi ile geleceği arasında en sağlam veya yıpratılamaz köprüsüdür. MAB’ın ana amacı meslek adamları arasındaki dayanışmayı arttırarak toplumsal kalkınmayı ve bilinçlendirmeye yardımcı olmak şeklindedir. MAB kararlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir.”Dedi.

Birlik ve beraberliğin her derdin devası olduğunu belirten Nil Sezer, MAB’ın 2004 yılında başlayan birlik yolunda yönetici ve iş adamlarını bir araya toplayarak; birliğin vizyonu ve misyonu doğrultusunda devamlı bilgilendirmeyi maksimum sürede zaman ayırmaya çalıştıklarını söyledi. Sorunlar için de çözüm arayışları içerisinde olduklarını ifade etti.

PLAKETLER VERİLDİ

MAB Genel Sekreteri Ergün Kayhan ise konuşmasında yönetim kurulu adına katılımcılara hoş geldiniz diyerek plaket sunumlarını yaptı.

Gazeteci Rüştü Aydın’a plaketini Akdeniz Bölge Komutanı Tuğ Amiral Önder Gürbüz verdi. Gazeteci Abdi Satıroğlu’na CHP Mersin İl Başkan Yardımcısı Ali Döndaş, Gazeteci Haydar Coşkunfırat’a ve Mehmet Tutsak’a MAB Başkanı Nihat Kadıoğlu verdi. Ümmiye Koçak’a MHP Mersin İl Başkan Yardımcısı Selahattin Ertugan, İmdat Çetiner’e ise  Ak Parti Mersin İl  Başkan Yardımcısı Nevzat Göçer, İzzet Canbolat’a, iş adamı Mehmet Kisin  verdi.

 

KADIOĞLU; 81 İLDE TEMSİLCİLİKLER AÇABİLİYORUZ

Plaket takdimlerinin ardından

Yönetim Kurulu ile birlikte sahneye davet edilen MAB Başkanı Nihat Kadıoğlu yönetim kurulu üyelerinin tanıtılmasının ardından yaptığı konuşmasında, katılan davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Başkan Kadıoğlu, MAB’ın kurulduğu günden buyana meslek adamlarının birlik ve beraberliği uğrunda 15 yıldır yoluna devam ettiğini söyledi.

Mersin merkezli birliğin aynı zamanda 81 ilde temsilcilik açma haklarına sahip olduğunu belirten Başkan Kadıoğlu, Meslek insanlarının emek ve gayretleri ile birliğin daha da güçleneceğini ve Türkiye’nin Mersin’in sorunları ile ilgilenmek asil görevi olduğunu söyledi.

MAB’ın Mersin ilçelerinde temsilcilikler oluşturduğunu anlatan Başkan Kadıoğlu, MAB Kadın ve Gençlik kolları ile daha da güçlü olduğunu dile getirdi.

Konuşmaların ardından yeni katılan MAB üyelerine rozetleri takıldı.

Davetliler yemeğin ardından Silifke Folklor Ekibinin gösterimi ve canlı müzik ile eğlenceli dakikalar yaşadılar..

Kaynak: Editör:
Etiketler: MAB, 15., Yılını, Kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı