Haber Detayı
03 Mayıs 2019 - Cuma 12:04 Bu haber 10263 kez okundu
 
Lokmanoğlu, bizim için kentte yaşayan halk önemlidir
İstikbal Haber/ MYD-Mersin Yazarlar Derneği'nde Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu konuştu...
KÜLTÜR Haberi
Lokmanoğlu, bizim için kentte yaşayan halk önemlidir

Lokmanoğlu, bizim için kentte yaşayan halk önemlidir

İstikbal Haber/ MYD-Mersin Yazarlar Derneği'nde Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu konuştu...

Mersin Kent Konseyi'nin amaçlarını anlatan Lokmanoğlu, Kent konseyi olarak yaptıkları hizmetlerden bahsetti, Soru cevaplı geçen sohbette ise Mersin'in sorunları dile getirildi...

AYDIN: BİLGİSAHİBİ OLAN İNSANLAR KENDİLERİNİ  DAHA GÜVENLİ VEGÜÇLÜ HİSSEDER

MYD-Mersin Yazarlar Derneği toplantı salonunda yapılan programın açılış konuşmasını Dernek Başkanı Rüştü Aydın yaptı. Okumanın ve yazmanın teşvik edilmesi için etkinlikler düzenlediklerini belirten Aydın, Mersinle ilgili bilgi paylaşımı için Mersin Yazarlar Derneği’nin de üyesi olan Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu ile söyleşi programı düzenlediklerini, yapılan çalışmaları ve sorunların soru cevaplı olarak ele alınmasını amaçladıklarını söyledi. Bilgi sahibi olan insanların kendilerini daha güvenli ve güçlü hissedeceklerine inandıklarının altını çizen Başkan Aydın, toplantıya katılanlara teşekkür etti.

LOKMANOĞLU: KENT KONSEYLERİ BİR STK DEĞİLDİR

Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu’da konuşmasında Kent Konseylerinin kuruluş amaçlarını, yapılanmasını, çalışmalarını anlattı. Lokmanoğlu, Kent konseylerinin kurulmasını düşünenlerin yereli korumanın yolunun Yerel Gündem 21 adı ile olacağına kanaat getirdiklerini ve kurulan Kent Konseylerinin gönüllülük esasına göre hizmet ürettiğine dikkat çekti. Kent Konseyi’nin STK olmadığını yürütme ile bir köprü vazifesini yaptığını anlatan Lokmanoğlu,” Hiç kimsenin siyasi görüşü bizi ilgilendirmez. Bizim için önemli olan kentte yaşayan halkımızdır. Onların mutlu olmasıdır. Bizde mutlu olmak istiyoruz. Onun için de kendi yaşadığımız mekanlarda kendimiz söz sahibi olmak istiyoruz. Kent konseyi budur.”Dedi.

YIKILAN STADIN YERİNE MİLLET BAHÇESİ YAPILACAK

Mersin’de ki balık çiftlikleri konusunu ele alan Lokmanoğlu, gelişmeleri takip ettiklerini söyledi. Yıkılan stadın yerine millet bahçesi yapılacağını söyledi. Mersin’de yaşlılarla ve çoçuklarla ilgili projeler yaptıklarını,tarım ile kalkınmaya önem verdiklerini anlattı. Lokmanoğlu, “Kendi gıdalarımızı kendimiz yetiştirelim istiyoruz onun için farkındalık çalışmalarına başladık. Yavaş gıda diye bir platform kurduk. Yavaş gıda nedir? Yereli yerelde tüketmek. Önce kendimin ürününü yani domatesimiz varsa İspanya’dan domates almayayım gibi bu konuda ilgili kurumlarla çalışıyoruz ve çiftçimizi bilinçlendiriyoruz.”Dedi.

KENT KONSEYLERİNE ÜYE OLUNMALI

Kent Konseylerinin gönüllük esasına dayalı kurulduğunu belirten Lokmanoğlu, Lokmanoğlu, her sabah kalktığında ben bugün kentim için ne yapabilirim diye kendine sorduğunu söyleyerek, kent konseylerine üye olunması için “Ben kendi kentim için bunu yapsam, şunu çizsem, benden sonraki neslime neler aktarırım bunun için üye olunmalı” gibi düşüncelerle üye olunması gerektiğine dikkat çekti.   

Etkinliğe; Mersin Üniversitesi Çevre Mühendisi Prof. Dr. Halil Kumbur, Mersin Basın İlan Müdürü Çetin Oranlı, MAB-Meslek Adamları Birliği Başkanı Nihat Kadıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Tokatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Baygın, Silifkeliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fahri Bulut, Türkiye Birleşik Emekliler Derneği Mersin Şube Başkanı Sezgi Karakaya,Türkçeyi Geliştirme ve Yayma dernek Başkanı Duran Abacı, Ressam Nejla Çağlar, şairler ve yazarlar katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Lokmanoğlu,, bizim, için, kentte, yaşayan, halk, önemlidir,
Yorumlar
Haber Yazılımı