Haber Detayı
10 Mart 2020 - Salı 11:04 Bu haber 6375 kez okundu
 
Kur, Ombudsman Buluşmasına katıldı
TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, Kamu Baş Denetçisi Sn.Şeref Malkoç'un Düzenlemiş Olduğu "Ombudsman Mersin'liler İle Buluşuyor" Temalı Toplantıya İştirak Etti
YAŞAM Haberi
Kur,  Ombudsman Buluşmasına katıldı

TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, Kamu Baş Denetçisi Sn.Şeref Malkoç'un Düzenlemiş Olduğu "Ombudsman Mersin'liler İle Buluşuyor" Temalı Toplantıya İştirak Etti.

TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, konuyla ilgili yaptığı yazılı basın açıklaması şöyle; "İnsan Haklarının Korunması ve Tanıtımında Kamu Denetçiliği Kurumunun Rolünün Güçlendirilmesi İçin Teknik Destek Projesi" kapsamında 05 Mart 2020 tarihinde Mersin HiltonSA'da yapılan "Ombudsman Mersinlilerle Buluşuyor" temalı toplantıya katılım için Kamu Başdenetçisi Sn. Şeref MALKOÇ'un davetine İl Başkanı olarak katılım yapılmıştır.

Proğrama Kamu Başdenetçisi Sn. Şeref MALKOÇ, Mersin Valisi Sn. Ali İhsan SU, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Vahap SEÇER, KDK Heyeti, Mersin İl Protokolü ve Sivil Toplum Kuruluşlarının davetli temsilcileri katılmışlardır.

Kamu Başdenetçisi Sn. Şeref MALKOÇ, Kamu Denetçiliği Kurumu hakkında bilgileri ihtiva eden konuşma yaparak " Kurumun, ülkemizin en yeni kurumlarından birisi olduğunu ve insanların kamu hizmeti alma esnasında idare ile yaşanan sorunları çözmek için bir nevi arabulucu bir rol üstlendiğini söylemiştir.

Daha sonra Mersin Valisi Sn. Ali ihsan SU yaptığı konuşmasında "Tüm kamu personelinin vatandaşa hizmet etmek için var olduğunu" söylemiştir.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Vahap SEÇER de yaptığı konuşmada "Kamu görevlilerinin işlerini yaparken insan Haklarına saygılı ve kurallar çerçevesinde yapmalarının önemini" vurgulamıştır.

Kamu Başdenetçisi Sn. Şeref MALKOÇ, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcilerinin sorularını yanıtlayarak çeşitli konularda fikir teatisinde bulunmuştur.

TEMAD Mersin İl Başkanı olarak söz hakkı istedim ve bu talebim kabul edilmiştir. Yaptığım konuşmada; TEMAD hakkında genel bir bilgi sunarak, "Emekli Astsubayların ekonomik yönden mağdur durumda olduklarını, özlük haklarının düzeltilmesinin elzem hale geldiğini, bu konunun Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'nın çözümü noktasında halledilmesi adına bilgisi olduğunu, TEMAD olarak bizi dinlemesi için randevu talep ettiğimizi, bu randevunun biran önce gerçekleşmesini arzu ettiğimizi, bu konuda sizin aracılığınızla bu haklı talebimizin gözününe alınması hususunda yardımlarını istirham ettiğimizi arz ettim.

Mersin Büyük şehir Belediye Başkanı Sn. Vahap SEÇER'e hitaben yaptığımız konuşmada da " TEMAD Mersin İl Başkanlığının uzun yıllardır devam eden "YER SORUNU" sıkıntımızın hala daha çözülemediğini, çözümü konusunda Sn. Başkanımızın bu konuyu bildiğini ve çözümüne ivme kazandırdığını ve sonuçlandırılacağına olan inancımızı ifade ettim.

TEMAD Mersin il Başkanı olarak yaptığım konuşmadan sonra Kamu Başdenetçisi Sn. Şeref MALKOÇ tarafından özel olarak kabul edilerek "TEMAD Genel Başkanının kendilerini aramalarını ve TEMAD Mersin İl Başkanı olarak kendilerine aktarmış olduğumuz hususlarla ilgili görüşme yapmak üzere Sn. Cumhurbaşkanımıza durumun arz edilmesi adına gereğinin yapılacağını" söylemiştir.

Kamu Başdenetçisi Sn. Şeref MALKOÇ'a böyle bir toplantının Mersin'imizde yapılması adına, bizlerle olduğu için kendisine ve müteşekkil heyetine çok teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kur,, , Ombudsman, Buluşmasına, katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı