Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 17:32 Bu haber 5651 kez okundu
 
Köyler oldu belde, beldeler oldu ilçe
Erdemli Belediyesi, ilçe köylerine sunduğu hizmetler ile adeta yeni bir belde inşa ediyor. Hizmetler kapsamında köylere; yol yapım, bakım,
GÜNDEM Haberi
Köyler oldu belde, beldeler oldu ilçe

Köyler oldu belde, beldeler oldu ilçe

Erdemli Belediyesi, ilçe köylerine sunduğu hizmetler ile adeta yeni bir belde inşa ediyor. Hizmetler kapsamında köylere; yol yapım, bakım, onarım hizmetlerinin yanında okulların ve camilerin boya, badana, çevre düzenlemesi işlerini de yerine getiren, spor alanları ve çocuk oyun alanları oluşturan Belediye, kurduğu meydanlar ile de vatandaşlara yeni yaşam alanları sunuyor.

Erdemli’nin her noktasında yürütülen faaliyetler ile vatandaşın takdirini kazanan Başkan Mükerrem Tollu, ilçenin köylerinde yürüttüğü yol yapım çalışmaları, sosyal yaşam alanları, meydanlar, çocuk parkları, okullara ve camilere destek hizmetleri ile adeta yeni beldeler inşa ediyor. Bu çalışmaları gerçekleştirirken ilçenin her kesimden vatandaşının fikrini alan Başkan Tollu, eserlerin ancak ve ancak ortak kararlarla üretildiğinde kalıcı olabileceğine dikkat çekti.  Sadece alt yapı ve fiziki konularda hizmet üretmenin yanlış bir anlayış olduğuna dikkat çeken Tollu; kültürden eğitime, sanattan spora her alanda gerçekleştirilen projelerin geleceğin şekillenmesinde büyük önem arz ettiğine dikkat çekti. Ayrıca Başkan Tollu açıklamasında şu noktalara değindi, “Erdemlimiz her şeyin en iyisine layık. Bu anlayışla çıktığımız bu yolda sadece fiziki anlamda alt yapı problemlerini çözmeye çalışmadık. Belki bu noktalara daha fazla önem verdik, çünkü asıl sorunlar çözülmeden başka projeler üretmek doğru olmayacaktır, ama bugün geldiğimiz noktada görüyoruz ki sadece fiziki konularda değil ilçemizin hayrına olan her konuda eser bırakmışız. Her yere ve herkese eşit hizmet anlayışıyla, köylerimizde bulunan kurumlara destek olduk. Bu desteklerin yanında, çocuklarımıza ait alanlar oluşturduk, spor aktiviteleri için yeni mekânlar inşa ettik, meydanlar oluşturduk ve köylerimizi modern standartlara ulaştırdık. Büyük Atatürk’ün de dediği gibi ‘Köylü milletin efendisidir’ sözü ile sizlerin bu ülke için öneminizi gayet iyi biliyoruz. Bende bir köy çocuğuyum ve sizlerin hizmetlerin en iyisine layık olduğunuzun bilincindeyim. Bu yüzden de hep birlikte, ilçemizin her noktasını daha da güzelleştireceğiz”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köyler, oldu, belde,, beldeler, oldu, ilçe,
Yorumlar
Haber Yazılımı