Haber Detayı
26 Kasım 2020 - Perşembe 13:36 Bu haber 11884 kez okundu
 
Kaymakam otizmli çocukları sevindirdi
Silifke Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle ziyaret ettiği Silifke Belediyesi Çilek Kokusu Otizmli Çocuklar Destek ve Sosyal Yaşam Merkezinde
SAĞLIK Haberi
Kaymakam otizmli çocukları sevindirdi

Kaymakam otizmli çocukları sevindirdi

Silifke Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle ziyaret ettiği Silifke Belediyesi Çilek Kokusu Otizmli Çocuklar Destek ve Sosyal Yaşam Merkezinde hem öğretmenlerin gününü kutladı hem de özel çocuklarla bir araya geldi. Beraberinde Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok’la birlikte otizmli çocuklar yaşam merkezini ziyaret eden Kaymakam Namık Kemal Nazlı, burada görev yapan öğretmenlerin gününü kutlayarak günün anısına birer çiçek verdiler. Merkezde eğitim gören özel çocuklarla ve aileleri ile bir araya gelen Kaymakam Nazlı ve Başkanvekili Altunok çocuklar ve aileleri ile sohbet ettiler.

Ziyarette konuşan Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok yaptığı konuşmada, “Geçtiğimiz aylarda hizmete açtığımız belediyemize bağlı Çilek Kokusu Otizmli Çocuklar Destek ve Sosyal Yaşam merkezimizden şu anda 30’a yakın özel çocuğumuz faydalanmaktadır. Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortaklaşa yaptığımız çalışmalar neticesinde özel çocuklarımız öğretmenlerimiz nezaretinde eğitim görmektedir. Bugün burada özel çocuklarımıza eğitim veren değerli eğitimcilerimize de yürekten teşekkür ediyorum. 24 Kasım öğretmenler gününüz kutlu olsun” diyerek duygularını dile getirdi.

“Eğitime yönelik katkılarınız için sizlere teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasına başlayan Silifke Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ise konuşmasında, “Başkanım, ilçede hissedilen büyük bir eksikliği böylesine güzel ve modern bir tesisle doldurmanız en güzel hizmetlerden birisi olmuş. Bu güzel projeyi ilçe halkına ve de özellikle ilçemizde yaşayan otizmli çocuklara kazandırmanız çok yerinde bir çalışmadır. Belediyelerimizin görevleri sadece alt yapı, yol, su, cadde, sokak güzelleştirmeleri değildir. Halkın yararına sosyal projeler uygulamakta en asli görevleri arasındadır. Bu görevi de siz değerli ekibinizle gerçekleştirmişsiniz, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyerek Başkanvekili Altunok’tan merkez hakkında bilgiler de aldı. Daha sonra Silifke Belediyesi Çilek Kokusu Otizmli Çocuklar Destek ve Sosyal Yaşam Merkezinde görev yapan öğretmenlerin de 24 Kasım öğretmenler gününü kutlayan Kaymakam Namık Kemal Nazlı, günün anısına öğretmenlere birer çiçek verdi. Özel çocuklar ve aileleri ile de bir araya gelen Silifke Kaymakamı Nazlı, “Otizme bir eksiklik olarak değil farklı bir yetenek olarak bakıyoruz.  Otizm eksiklik değil, farklılıktır. Otizmin farkındayız, sizlerin yanındayız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymakam, otizmli, çocukları, sevindirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı