Haber Detayı
02 Ağustos 2019 - Cuma 20:16 Bu haber 3239 kez okundu
 
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı
2019 yılının 3. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı, Vali Yardımcısı Abdülhamit ERGUVAN başkanlığında gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

2019 yılının 3. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı, Vali Yardımcısı Abdülhamit ERGUVAN başkanlığında gerçekleştirildi. 

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda (MTSO) gerçekleştirilen toplantıya Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V. Halil BOZKURT, MTSO Genel Sekreteri Abdulkadir DÖLEK, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Haydar Ali ULUSOY, İl Müdürleri, Çukurova Kalkınma Ajansı yetkilileri, dernek başkanları, oda, sendika ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile akademisyenler katıldı.

 

Toplantı öncesinde yaptığı konuşmada, istihdam ve mesleki eğitimin önemine vurgu yapan Vali Yardımcısı Abdülhamit ERGUVAN, sözlerini toplantıda alınacak kararların ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

 

Gündem maddeleriyle ilimizin iş gücü ve istihdamına yönelik teşvik programları, meslek edindirme kursları ve Mersin Çalışma ve İş kurumu faaliyet raporları konularının görüşülmesinin yanı sıra Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Desteğine yönelik kurumumuza yapılan başvuruların değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda; Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü v. Halil BOZKURT, Milli İstihdam Seferberliğinde gelinen durum ve kurum faaliyet raporlarıyla ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Gerçekleşen sunumların ardından toplantı, gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasıyla sona erdi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İl, İstihdam, ve, Mesleki, Eğitim, Kurulu, Toplandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı