Haber Detayı
03 Haziran 2019 - Pazartesi 07:03 Bu haber 2406 kez okundu
 
Havadan Trafik Kontrolüile 17 araç Sürücüsüne Ceza Kesildi
Yetkililer tarafından yazılı yapılan basın açıklaması şöyle;” 1. 2019 yılı Ramazan Bayramı tatili süresince il genelinde trafik akışının daha düzenli ve güvenli sağlanması ve
- Haberi
Havadan Trafik Kontrolüile 17 araç Sürücüsüne Ceza Kesildi

 

Havadan Trafik Kontrolüile 17 araç Sürücüsüne Ceza Kesildi

 

Yetkililer tarafından yazılı yapılan basın açıklaması şöyle;” 1.     2019 yılı Ramazan Bayramı tatili süresince il genelinde trafik akışının daha düzenli ve güvenli sağlanması ve “Trafik Kazalarını Önleme Planı” kapsamında yapılmaya devam eden Helikopter ve Drone ile havadan trafik denetim faaliyetleri ile sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunun sürekli  ve üst düzeyde tutulabilmesi amacıyla Jandarma Trafik sorumluluk bölgesindeki karayollarında gözlemlenen ihlallerin önlenmesi için 01 Haziran 2019 Pazartesi günü  14:00-16:00 saatlerinde Mersin İl J.K.lığı ve Mersin İl Emniyet Müdürlüğü trafik ekiplerince müşterek olarak  Mersin-Erdemli Otoyolu ve Mersin-Silifke D.400 karayolu  üzerinde (12) J.Trf.timi, (9) Asyş. Timi, (4) Motorlu Asyş. Timi , (2) PTS aracı ve (1) Olay Yeri İnceleme timi ve İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik ekiplerinden de (6) Trafik ekibinin katılımı ile helikopter ve droneler ile havadan trafik denetimi icra edilmiştir.

2.         Yapılan kontrolde toplam (2047) araç kontrol edildiği, trafik kural ihlali yaptığı tespit edilen (17) araç sürücüsüne 2918 Sayılı K.T.K. kapsamında toplamda ( 12782  ) TL. Trafik İdari Para Cezası uygulanmıştır.

 

3.         Helikopter ve Drone ile havadan yapılan trafik kontrolleri bundan sonra da devam edecektir.”Denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Havadan, Trafik, Kontrolüile, 17, araç, Sürücüsüne, Ceza, Kesildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı