Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 19:51 Bu haber 3503 kez okundu
 
“GENÇ MESLEKTAŞIM MEKTUBUN VAR!” ÖĞRETMENLERDEN ÖĞRETMEN ADAYLARINA MEKTUP
BağlantıMersin’de görev yapmakta olan 15 yılını tamamlamış öğretmenlerimiz Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmen adaylarına mektup yazdılar.
GÜNDEM Haberi
“GENÇ MESLEKTAŞIM MEKTUBUN VAR!” ÖĞRETMENLERDEN ÖĞRETMEN ADAYLARINA MEKTUP

“GENÇ MESLEKTAŞIM MEKTUBUN VAR!”

ÖĞRETMENLERDEN ÖĞRETMEN ADAYLARINA MEKTUP

 

Mersin’de görev yapmakta olan 15 yılını tamamlamış öğretmenlerimiz Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmen adaylarına mektup yazdılar. Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE şubesi tarafından hazırlanan proje kapsamında yazılan mektuplar Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği 4. sınıf öğrencileri için yazıldı. Samimi ve sımsıcak duygular ve anılarıyla zenginleştirilmiş mektuplar, öğretmen adaylarıyla 24 Kasım'da buluşmak üzere yola çıktı. Öğretmenliğin sevgiyle, aşkla ve en önemlisi büyük bir özveriyle yapılması gerektiğini, sınıfında gözleri gülmeyen çocuklara ders anlatılmamasını ve her çocuğun özel olduğunu anlatan öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler.

 Projenin tamamlanma sürecinde 25 Kasım 2019 tarihinde mektuplar, Mersin Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Serdarhan Musa Taşkaya ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE biriminden Özlem Demiralev’in katıldığı bir törende geleceğin öğretmenleriyle buluştu. Törende mektupları alan öğrencilerin gözlerinde mutluluk ve merak vardı. Gelecek neslin öğretmenlerinin, öğrencilerini seven, onlar için her türlü fedakârlığı hiç çekinmeden yapacak öğretmenler olacakları gözlerinden okunuyordu. Projenin devamında öğretmen adayları da kendilerine mektup yazan öğretmenlere cevap yazacaklar.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “GENÇ, MESLEKTAŞIM, MEKTUBUN, VAR!”, ÖĞRETMENLERDEN, ÖĞRETMEN, ADAYLARINA, MEKTUP,
Yorumlar
Haber Yazılımı