Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 10:21 Bu haber 2274 kez okundu
 
Feyzioğlu,Nefretle kınıyoruz
Feyzioğlu'ndan öldürülen avukat İbrahim Ergin için açıklama: Nefretle kınıyoruz Saldırılar bizleri idealimizden döndüremeyecektir
YAŞAM Haberi
Feyzioğlu,Nefretle kınıyoruz

Feyzioğlu'ndan öldürülen avukat İbrahim Ergin için açıklama: 

Nefretle kınıyoruz Saldırılar bizleri idealimizden döndüremeyecektir

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Aksaray Barosu avukatlarından İbrahim Ergin'in gözü dönmüş bir saldırgan tarafından öldürülmesini nefretle kınadığını belirterek, "Mesleğimize ve meslektaşlarımıza yönelik bu tür hain saldırılar, bizleri savunma mesleğini en iyi şekilde yerine getirme idealimizden döndürmeyecektir" dedi.

Feyzioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Aksaray Barosu avukatlarından Avukat İbrahim Ergin'in dün yazıhanesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiğini hatırlattı. Feyzioğlu, şöyle devam etti:

"Şiddetin esir aldığı gözü dönmüş bir saldırgan, kendisinden boşanmak isteyen eşinin hak ve hukukunu savunan meslektaşımızı katlettikten sonra intihar etmiştir. Bu saldırıyı nefretle kınıyoruz. Avukat İbrahim Ergin'i kaybetmenin derin üzüntüsünü duyuyor, kendisine Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine Aksaray Baromuza ve tüm meslektaşlarımıza başsağlığı diliyoruz. Mesleğimize ve meslektaşlarımıza yönelik bu tür hain saldırılar, bizleri savunma mesleğini en iyi şekilde yerine getirme idealimizden döndürmeyecektir."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Feyzioğlu,Nefretle, kınıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı