Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 05:43 Bu haber 10485 kez okundu
 
Etwinning projelerinin sergisi gerçekleştirildi
Özel Haber / Mersin Toroslar Nene Hatun Anaokulunda yıl boyunca yapılan etwinning projelerinin sergisi gerçekleştirildi.
KÜLTÜR Haberi
Etwinning projelerinin sergisi gerçekleştirildi

Etwinning projelerinin sergisi gerçekleştirildi

81 il 81 masal 1 battaniye

Özel Haber / Mersin Toroslar Nene Hatun Anaokulunda yıl boyunca yapılan etwinning projelerinin sergisi gerçekleştirildi.

Öğrencilerin ve velilerin katılımıyla gerçekleşen sergide yıl boyunca yapılan “81 il 81 masal 1 battaniye” ve “atıktım…oldum” projeleri kapsamında okul ve aile işbirliği ile yapılan projelerin sergisi 30.06.2019 tarihinde okul bahçesine kurulan stant da sergilendi.

Şişeydim, Kutuydum, Kapaktım, Kağıt ve Ruloydum, Poşet ve CD’dim….Oldum konulu projelerin sergilendiği stantta geri dönüşüm ile yapılan çeşit çeşit oyuncak ve malzemeler çok dikkat çekti.

Türkiye de 170’ten fazla ortağı olan, ayrıca başka ülkelerinde ortak olduğu bu projede her ilin bir masalı çocuklara anlatılarak, bir kumaş parçasına işlendi. Tamamlanınca birleştirilip masal battaniyesi haline getirilecek.

Mersin’de de Yusufçuk Kuşu Masalını çocuklara anlatan ve Kumaşa nakşettiren Proje sorumlusu Mimar Sinan Sınıfı Öğretmeni Nursel Şahin, masal sonunda çizilen resimlerde çocukların hayal dünyasına çok büyük katkı sağladığını fark ettiklerinin altını çizdi.

Nursel Şahin, yıl boyunca çocukların her ay bir proje konusunu aileleriyle birlikte yapan öğrencilerinin geri dönüşüm ile neler yapılabileceğini öğrenmiş olmanın sevincini yaşadığını belirterek,” sergimizde ki ürünlerimiz el emeği göz nuru hepsi çok anlamlı herekse emekleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Toroslar Nene Hatun Okul Müdürü Solmaz Çiçek, katkılarından dolayı tüm veli ve öğrencilere teşekkür ederek, bu başarıyı birlikte elde ettiklerini söyledi.

Velilerin ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği sergide, öğrenciler masal kahramanı kostümleriyle defileye çıktılar. Projelerin yanı sıra gösterilen bu defile büyük ilgi gördü.

Sergi sonunda projeye aktif katılım gösteren velilere ve öğrencilere katkılarından dolayı teşekkür belgesi verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Etwinning, projelerinin, sergisi, gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı