Haber Detayı
13 Mart 2020 - Cuma 12:15 Bu haber 8284 kez okundu
 
Erdemli Belediyesi’nden “Korona Virüs” İçin Özel Çalışma
Erdemli Belediyesi bünyesinde kurulan 50 kişilik özel ekip tarafından corona virüse karşı önlem almak için çalışma başlatıldı.
SAĞLIK Haberi
Erdemli Belediyesi’nden “Korona Virüs” İçin Özel Çalışma

Erdemli Belediyesi’nden “Korona Virüs” İçin Özel Çalışma

Erdemli Belediyesi bünyesinde kurulan 50 kişilik özel ekip tarafından corona virüse karşı önlem almak için çalışma başlatıldı. Erdemli Belediyesi aralarında doktor ve çevre mühendislerinin de bulunduğu 50 kişilik ekiple; İlçede bulunan Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin ve Sultan Akın İlk ve Orta Okullarında corona virüse karşı önlem amaçlı dezenfekte çalışması başlattı.

 

Türkiye sınırlarına kadar ulaşan Corona virüsüne karşı ülke genelinde sağlık kuruluşları önlem almaya devam ediyor. Halk sağlığı için elini taşın altına koyan Erdemli Belediyesi; Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin ve Sultan Akın İlk ve Orta Okulu’nda özel ekipmanlarıyla geniş çaplı ilaçlama ve temizlik çalışması yaptı. Erdemli Belediye Başkanlığı aralarında doktor ve çevre mühendislerinin de bulunduğu 50 kişilik özel ekiple; İlçede bulunan Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin ve Sultan Akın İlk ve Orta Okullarında corona virüse karşı önlem amaçlı dezenfekte çalışması başlatırken, uygulama kapsamında okullarda temizleme işlemi yapıldı. Temizlik işlemleri sonrası okul içi, ders verilen sınıflar, odalar, özel kıyafetli personel tarafından sisleme metotlarıyla ilaçlanarak detaylı şekilde dezenfekte edildi. Okullara yönelik dezenfeksiyon çalışmalarının ilk gününde; Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük yapılan işlemleri yakından takip etti.

 

TOLLU: ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZDİR

Okullara yönelik dezenfeksiyon çalışmaları kapsamında ilçe merkezinde bulunan okulların dezenfeksiyonu Erdemli Belediyesince yürütülürken; Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ‘korona virüs’ ile ilgili tedbir ve önleyici eylem planı uyguladıklarını belirterek, "Tüm vatandaşlarımızdan uzmanların önerilerini dikkate almalarını ve duyarlı olmalarını rica ediyorum" diye konuştu. Kişisel hijyene her zamankinden daha çok dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Tollu, velilerin en büyük kaygısı; hiç şüphesiz çocuklarını okula gönderirken toplu alanlarda karşılaşacağı bulaşıcı hastalıklar. Bizde sorumluluk bilinciyle gelecek nesiller için çalışıyor ve eğitim öğretim yuvalarımızda sağlıklı ve güvenli bir şekilde sürdürülmesi için bu çalışmaları yapıyoruz. Başlattığımız çalışmalar kapsamında; onlara hijyenin önemini anlatırken diğer yandan sosyal belediyecilik anlayışımız gereği önlem konusunda da üstümüze düşeni yapıyoruz. Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektan solüsyonlar belediyemiz ekiplerince son sistem teçhizatlar kullanılarak sisleme metotlarıyla okullar ilaçlanıyor ve geleceğimiz olan öğrencilerimizin hijyenik ortamlarda eğitim öğretime devam etmeleri belediyemizce sağlanıyor, bu şu an için en büyük sorumluluk ve görevimizdir. Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı gelişimi için bu çalışmayı yapmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Koronavirüs salgınına karşı okullarda yapılan çalışmalara ilişkin açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, okullara yönelik Erdemli Belediyesi’nin desteği ile korona virüsüne karşı dezenfekte çalışması başlatıldığını belirterek, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'ya teşekkür etti.

 

Belediye yetkililerinden yapılan açıklamada;  okulların sıvı sabun, peçete ve temizlik maddelerinin de Erdemli Belediyesi’nce sağlanacağı bilgisi paylaşıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdemli, Belediyesi’nden, “Korona, Virüs”, İçin, Özel, Çalışma,
Yorumlar
Haber Yazılımı