Haber Detayı
19 Mart 2019 - Salı 11:49 Bu haber 8056 kez okundu
 
‘Engellilerimize daha fazla özen göstereceğiz’
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, Yenişehir’de yaşayan engellilere karşı ayrıcalık göstereceklerini söyledi.
KÜLTÜR Haberi
‘Engellilerimize daha fazla özen göstereceğiz’

‘Engellilerimize daha fazla özen göstereceğiz’

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, Yenişehir’de yaşayan engellilere karşı ayrıcalık göstereceklerini söyledi. Özyiğit, “Seçimlerin ardından uygun bir parkımızın içerisine işitme engellilerimiz için ahşaptan bir mekan oluşturacağız” dedi.          

CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, partisinin Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ve CHP Gençlik Kolları Başkanı Emre Yılmaz ile birlikte Eğriçam Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Seçimlerin ardından göreve gelmeleriyle birlikte Yenişehir’de yeni bir dönemin başlayacağını vurgulayan Özyiğit, “Önceliklerimiz arasında çocuklarımız ve gençlerimiz olacak. Yenişehir Belediye Başkanı olduğumda ilçemizde bulunan her eve gireceğiz ve gelir düzeyini, ihtiyaçlarını, engellisi ya da hastası olup olmadığını belirleyeceğiz. Sorunları kanunların verdiği yetkiye dayanarak, belediye bütçesinin yüzde birini sosyal yardımlara ayırma yöntemiyle çözeceğiz.  Bunu yaparken de sağ elin verdiğini sol elin görmeyecek anlayışıyla yapacağız. Bizim amacımız belediyeyi yukarıdan aşağıya değil, aşağıdan yukarıya yönetmektir” dedi.

Çocuklara, gençlere, yaşlılara ve dezavantajlı guruplara her zaman farklı bir bakış açısıyla yaklaşacaklarının altını Çizen Özyiğit, “Toplumumuzun önemli bir kısmını oluşturan çeşitli dezavantajı bulunun kesimlere özellikle engellilerimize daha fazla özen göstereceğim. Engelli çocuklarımızın eğitim almaları, aktif vakit geçirebilmeleri ve topluma entegre olmaları için çeşitli çalışmalar yapacağız. Örneğin işitme engelli arkadaşlarımız, toplumla iletişim kurmakta sıkıntı çektiklerini, kendi içlerinde sosyalleşmek için bir kafeterya talep ettiler. Seçimlerin ardından uygun bir parkımızın içine işitme engellilerimiz için ahşaptan bir mekan oluşturacağız” sözünü verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Engellilerimize, daha, fazla, özen, göstereceğiz’,
Yorumlar
Haber Yazılımı