Haber Detayı
24 Haziran 2019 - Pazartesi 08:18 Bu haber 9915 kez okundu
 
En iyi yoğurt yarışması yapıldı
Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivalinde en iyi yoğurt yapma yarışması yapıldı. Olba Süt ve Süt Ürünlerinin katkılarıyla gerçekleştirilen yarışmada, tüm misafirlere Silifke yoğurdu ve ayranı da ikram edildi.
KÜLTÜR Haberi
En iyi yoğurt yarışması yapıldı

En iyi yoğurt yarışması yapıldı

Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivalinde  en iyi yoğurt yapma yarışması yapıldı. Olba Süt ve Süt Ürünlerinin katkılarıyla gerçekleştirilen yarışmada, tüm misafirlere Silifke yoğurdu ve ayranı da ikram edildi.

Jüri üyeliklerini Belediye Başkan Yardımcısı Emine Can, Belediye Meclis Üyesi Aysel Gezer, Kızılay Şube Başkanı Barbaros Uçar, Öğretim Üyeleri Nur İlgün ve Kürşat Sayın’ın yaptığı yoğurt yarışmasına katılan adayların yaptıkları yoğurtlar jüriler tarafından değerlendirildi. Yapılan değerlendirmeler sonunda en iyi yoğurt yapan Arzu Beslenti birinci, Şamil Şen ikinci, Hatice Karabaş ise üçüncü oldu. Dereceye giren yarışmacılara ise ödüllerini Belediye Başkanvekili Sadık Altunok verdi.

Olba Süt ve Süt Ürünlerinin sponsorluğunda gerçekleşen yarışmada ayrıca bu yıl ilk defa yoğurt yeme yarışması da yapıldı. Dört bayanın katıldığı yarışmada yoğurdun içine konulan çeyrek altını Özlem Ünay buldu. Tüm yarışmacıları tebrik eden Başkanvekili Altunok, müzik ve folklor festivaline katkı sundukları için yarışmacılara ve sponsor Olba Süt ve Süt Ürünleri firma yetkilisi Zekeriye Şenel’e plaket ve teşekkür belgesi takdim etti.

Belediye Aile Çay Bahçesinde düzenlenen yoğurt yarışmasına Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Silifke’nin fahri hemşehrisi Türk Halk Araştırmaları Kurumu Genel Başkanı Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu, Belediye Festival Komitesi Koordinatörü ve Başkan Danışmanı Eyüp Arslan, Milliyetçi Hareket Partisi Silifke İlçe Başkanı Levent Nogay ve yönetim kurulu üyeleri,  AK Parti Silifke İlçe Başkanı Mustafa Çetin ve yönetim kurulu üyeleri, Kent Konseyi Başkanı Rifat Karaduman, Belediye Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri, belediye birim amirleri ve vatandaşlar katıldılar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: En, iyi, yoğurt, yarışması, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı