Haber Detayı
16 Mart 2020 - Pazartesi 11:58 Bu haber 4685 kez okundu
 
Duruşmalar ileri Bir Tarihe Ertelendi
Mersin Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı basın açıklmasına göre koronovirüs nedeni ile duruşmalar ileri bir tarihe ertelendi. Yapılan açıklama şöyle;
YAŞAM Haberi
Duruşmalar ileri Bir Tarihe Ertelendi

Duruşmalar ileri Bir Tarihe Ertelendi

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı basın açıklmasına göre koronovirüs  nedeni ile duruşmalar ileri bir tarihe ertelendi. Yapılan açıklama şöyle; “Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliğinin ''korona virüsü hakkında alınacak tedbirler'' konulu yazıları ile Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri kapsamında, yargılama faaliyetlerinin herhangi bir soruna sebebiyet vermeksizin tutuklu işlere yönelik yapılacak soruşturma ve kovuşturmalar ile ivedi sayılacak diğer hususlar haricinde duruşma ve keşiflerin ertelenmesi ve gerekli durumlarda SEGBİS uygulaması hususunun değerlendirilmesi istenmiştir.

                Bu hususa göre;

                Mersin ve mülakat Erdemli Adliyesinde tutuklu ve ivedi işler hariç olmak üzere 31 Mart 2020 tarihine kadar yapılacak olan duruşmalar ileri bir tarihe ertelenmiştir.  Belirlenecek yeni duruşma tarihleri dosyanın taraflarına ayrıca bildirilecektir.”Denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Duruşmalar, ileri, Bir, Tarihe, Ertelendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı