Haber Detayı
03 Mayıs 2019 - Cuma 11:25 Bu haber 2586 kez okundu
 
"Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum"
Toroslar EDAŞ, enerji kaynaklarının verimli şekilde kullanılmasını desteklemek amacıyla 2010 yılından beri düzenlediği “Enerjimi Koruyorum”
YAŞAM Haberi

TOROSLAR EDAŞ İLE MERSİN’DE 1.000 ÖĞRENCİ

“DÜNYANIN ENERJİSİNİ BEN KORUYORUM!” DEDİ
 

Toroslar EDAŞ, enerji kaynaklarının verimli şekilde kullanılmasını desteklemek amacıyla 2010 yılından beri düzenlediği “Enerjimi Koruyorum” Projesi ile ilkokul çağındaki öğrenciler arasında enerji tasarrufunun önemine dikkat çekmeye devam ediyor.

Toroslar EDAŞ’ın Projesi kapsamında, 30 Nisan 2019 tarihinde Mersin’de yaklaşık 1.000 öğrenci “Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum!” dedi.

Toroslar EDAŞ, çocuklara enerji tasarrufunu eğlenceli ve öğretici bir yol ile anlatmaya devam ediyor. “Enerjimi Koruyorum” Projesi kapsamında, 7-11 yaş grubu ilkokul öğrencileri bu yıl “Küsmesin Yıldızlar” isimli tiyatro oyunu ile enerji kaynaklarını kullanırken nasıl tasarruf edebileceklerine dair bilgi edindiler.

Toroslar EDAŞ çalışanlarının gönüllülük esasıyla oluşturduğu “Enerjik Gönül”ler kapsamında 16 gönüllü çalışanının da rol aldığı, 30 Nisan 2019 tarihinde Mersin’de gerçekleşen tiyatro gösterilerini toplamda 1.000 öğrenci izledi.

 “Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum!” sloganı ile 2010 yılından bu yana devam eden Proje kapsamında bugüne kadar 330 gönüllü çalışanın verdiği eğitimler ile 550 okulda 250 binden fazla ilkokul öğrencisi enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda bilgilendirildi.

“Enerjimi Koruyorum” Projesi 2018 yılında dünyanın en önemli sosyal sorumluluk ödül programlarından olan ve “Kalbi Olan Şirketler” sloganıyla düzenlenen International CSR Excellence Awards “En İyi Enerji Yönetimi Ödülü”nün yanı sıra, yine 2018 yılında “Altın Pusula Ödülü”ne layık görülmüştür.

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Dünyanın, Enerjisini, Ben, Koruyorum",
Yorumlar
Haber Yazılımı