Haber Detayı
15 Kasım 2019 - Cuma 07:16 Bu haber 7692 kez okundu
 
Derya Grup’tan Kamuoyuna Açıklama
Derya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, yaptığı yazılıbasın açıklaması ile "Mezitli Belediyesi Derya Otomotiv A.Ş Sanat Sokağı"hakknıda çıkan haberlere yanıt verdi.
KÜLTÜR Haberi
Derya Grup’tan Kamuoyuna Açıklama

Derya Grup’tan Kamuoyuna Açıklama

 Derya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, yaptığı yazılıbasın açıklaması ile "Mezitli Belediyesi Derya Otomotiv A.Ş Sanat Sokağı"hakknıda çıkan haberlere yanıt verdi. Kış,"Son günlerde “Mezitli  Belediyesi  Derya Otomotiv A.Ş Sanat Sokağı"  ile ilgili gerek yazılı, gerekse sosyal medyada çıkan haber, fotoğraf ve görsellere ilişkin açıklama yapma ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Mezitli Belediyesi  ve kuruluşumuz arasında  19 yıl önce adı geçen sokağın dizaynıyla ilgili bir protokol imzalandı.  Protokol şartlarını yerine getirip, sokağa "Mezitli Belediyesi Derya Otomotiv A.Ş Sanat Sokağı" ismi verildi. Yaklaşık 40 yılı geride bırakan kuruluşumuz, Mersin'de yapılan her türlü sanat ve kültürel faaliyetlere destek vermiş, ya da bizzat sponsor olarak katkı sağlamıştır. Derya Otomotiv A.Ş Sanat Sokağı'nda birçok etkinlik yapılmıştır. Kültürel ve sanatsal etkinliklerin yanı sıra, milli bayramlarımızın ve özel anma günlerinin de mekanı olmuştur. Özellikle dezavantajlı  bölgelerde yaşayan çocuklarımız, bizzat bulundukları yerlerden alınarak bu sokağa getirilmiş ve resim yapmaları için boya ve tuval hediye edilmiştir. Mezitli'mize değer katan bu sokakla ilgili yanlış bilgiler bizleri son derece üzmüştür. Bu dönemde Derya Grup’a yönelik gerek bürokratik, gerekse kişisel asılsız haber ve sosyal medya paylaşımları ile ilgili şirketimiz hukuksal süreci başlatmış olup, adaletin vereceği  karara saygı ile riayet edecektir.

Bu sokakta yapılan birçok etkinlik, gerek Mersin medyamızda,  gerekse ulusal medya da çokça yer almıştır. Bugün, saydığımız etkinliklerin yanı sıra, açık hava kitap okuma alanı olarak kullanılması da bizleri son derece memnun etmektedir.

Bu şehirde yapılan her türlü sosyo ekonomik,  sanatsal, kültürel, folklorik değerlerine sahip çıkma mücadelesi vermek, kurumumuzun sosyal sorumluluk projesi kapsamı içindedir. Derya Otomotiv A.Ş olarak, bu misyonumuz her koşulda devam edecektir.

" Farklı kültürlerin, barış ve dostluk içinde kardeşçe yaşadığı il " olarak tanımladığımız Mersin'e, daha büyük hizmetler yapmak için mücadelemiz bundan sonra da devam edecektir.

Biz Derya Grup olarak, Mersin'e, Mersin'in değerlerine, sanatına, kültürüne, sosyal sorumluluk bilinciyle en önemlisi de, insanına sahip çıkmaya devam edeceğiz"

 

                                                                                                                               

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Derya, Grup’tan, Kamuoyuna, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı