Haber Detayı
06 Ağustos 2020 - Perşembe 14:27 Bu haber 16508 kez okundu
 
‘Denize girerken de sosyal mesafeye uyalım’
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Korona virüsüne karşı Mezitli’deki yaylalara ve yazlıklara gidenleri uyardı
SAĞLIK Haberi
‘Denize girerken de sosyal mesafeye uyalım’

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Korona virüsüne karşı Mezitli’deki yaylalara ve yazlıklara gidenleri uyardı

‘Denize girerken de sosyal mesafeye uyalım’

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, ilçesinin Mersin’in Merkezinde denize girilebilen tek kumsallara sahip olması nedeniyle Korona virüsünün en fazla yayılması açısından büyük risk taşıdığını söyledi. Denize girerken de sosyal mesafeye dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Tarhan, “Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Mersin merkezinde tek denize girilebilecek yer olan Mezitlimizde çok büyük bir yoğunlaşma yaşanmıştır. Bu durum, Korona virüsünün yayılma riskini artırmaktadır. Denize girerken de sosyal mesafeye uyalım” dedi.

‘SAHİLDE OTURURKEN MASKENİZİ TAKIN’

Son dönemde görülen aşırı sıcakların özellikle çevre illerden Mersin’e günübirlik akım olduğu bilgisini veren Başkan Tarhan, “Yaz aylarında tatilcilerin ilçemize gelmesiyle nüfus artışıyoğun bir şekilde görülmektedir. Serinlemek isteyen vatandaşlarımız sahillerimize ve yaylalarımıza akın etmiştir. Oluşan aşırı kalabalık maalesef istenmeyen görüntülerin oluşmasına yol açmıştır. Çocukların yoğun olduğu denize girenlerin maske takmadığı gibi, takanların ise maskelerini rastgele attıkları görülmüştür. Maske takılmasının sosyal ortamda önemli bir koruyucu önlem olduğunu biliyoruz. Gördüğümüz manzaralar, bu mevsimde arzuladığımız düzeye ulaşmamızı engelliyor” dedi.

 

‘ÇIKARDIĞINIZ MASKENİZİ MUTLAKA ÇÖP KOVASINA ATIN’

Her ortamda maske takılması gerektiğine vurgu yapan Başkan Tarhan, “Denize girildiğinde maskelerin çıkartılmasını anlayabiliyoruz. Ancak denizden çıktıktan sonra mutlaka maske takılmalı. Çıkardığımız maskeleri uluorta atmak yerine mutlaka uygun koşullarda çöp kovalarına atılmalı. Sosyal mesafeyi etrafındaki kişilere göre kişi kendisi belirleyebilir. Tabi ki en büyük görevlerimizden birisi elimizi sık sık yıkamak olmalıdır. Elimizi yıkama olanağımız yoksa küçük el antiseptiğiyle ya da kolonyayı yanımızda bulundurabiliriz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Denize, girerken, de, sosyal, mesafeye, uyalım’,
Yorumlar
Haber Yazılımı