Haber Detayı
10 Mart 2019 - Pazar 18:17 Bu haber 2988 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Mersinlilerden destek sözü aldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin mitinginde coşkulu kalabalığa hitap ederken, “Mersinlileri sevdiğini, Allah için sevdiğini” söyledi.
GÜNDEM Haberi
Cumhurbaşkanı Mersinlilerden destek sözü aldı

Cumhurbaşkanı Mersinlilerden destek sözü aldı

İstikbal Haber/Mersin- Mersin miting alanı doldu taştı. Alanın içinde yer kalmayınca kenarlardan izlemeye çalışan vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasını dikkatle dinledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından önce Adayların tanıtımı yapıldı. Ak Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli konuşma yaptılar ve Cumhur İttifakı adaylarına Mersinlilerden destek istediler. Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna'dabir konuşma yapharak Mersinlilerin desteğini istedi. Bakanların kısa mesajlarından sonra Başbakan Yardımcısı Eski Kalkınma Bakanı Lüfti Elvan bir konuşma yaptı. Konuşmasında Mersinlilerin 31Mart gün Cumhur İttifakı adaylarını neden desteklemeleri gerektiği yönünde bilgi paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin mitinginde coşkulu kalabalığa hitap ederken,   “Mersinlileri sevdiğini, Allah için sevdiğini” söyledi.

Konuşması içinde görüntülerde seyrettiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bayrağımızı yakmaya yıkmaya çalışanları gönderden indirmeye kalkanları gördük, milletimiz her seferinde bunlara derslerini vermesini bildi. Bayrak düşmanları hala aynı bataklıkta çırpınmaya devam ediyor.”Diyerek  İstanbul’da ezanı ıslıklayan kadınlar günü kutlamasını izlettirdi ve; “CHP'nin ve HDP’nin dünya kadınlar günü için bir araya gelen bir grubun Ezanı Muhammediye’ye ıslıklarla terbiyesizlik yaptı. Taksim’deki bu olay gerçekten de ibretliktir. Bakıyorum sadece sizlere yapılan saygısızlık dahi bu seçimlerin aslında ülkemizin ve milletimizin geleceği açısından nasıl bir karar seçimi olacağını gösteriyor 31 Mart'ta meseleyi basitleştirmeye çalışanlar asıl niyetlerini işte bu tür görüntülerle ortaya koyuyor.” Dedi.

Gönül Belediyeciliği yaptıklarını, gönüller kazanmayı hedeflediklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’ye yüklenerek, CHP, İP, HDP, SP partilerinin birlikte hareket ettiklerini anlattı ve vatandaşlardan oy verip vermeyeceklerin öğrendi… Alanı dolduran vatandaşlar hepbir ağızdan oy vermeyeceklerini haykırması dikkat çekti.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunun için kimi yerde gizli kimi yerde açık ittifaklar kuruyorlar. Şu anda CHP kiminle ortak, HDP ile başka, bunun yanında sözde İyi Parti, başka Saadet Partisi bu dördü, bunlar ortak oldular. Kardeşlerim acaba bu seçimde bunlara oy verecek mi?” “Hayır sesleri yükselince” Cumhurbaşkanı Erdoğan çok çalışacağız, gayret edeceğiz” sözleri ile vatandaşlardan söz aldı.

Mardin ilindeki mitinginde hızlı treni ne yapacağız diye yapılan eleştirilerin görüntülerini de izlettiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunlar yatırımlara da karşı” mesajını verdi. HDP’li yöneticilerin ve milletvekillerinin konuşmalarından da görüntüler  izlettiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP’lilerin PKK’yı terör örgütü olarak görmediklerini söyledi ve asıl amaçlarının güney doğuda (Kürdistan dedikleri bölge) bazı illerde HPP’ye oy vereceklerini batıda ise AK Parti ve MHP’ye oy vermeyerek kaybettireceklerini görüntülerden  seyrettirdi, ardından “ Şimdi ben buradan soruyorum ve  Mersin'den tüm Türkiye'ye sesleniyorum. Allah aşkına Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı (Vatandaşlar Hayır diye haykırdı.) aynı cevabı Türkiye'nin neresine gidersem gideyim, herkesten alıyorum. İşte Mersin cevabını verdi.” Dedi.

Bayrak vatan devlet düşmanı kim varsa karşılarında olmanın bir namus borcu olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu meselelerin siyaset meselesi olmadığını söyledi.Erdoğan, “

HDP’lilerin İstiklal Marşı okumadığını, bayrak asmadığını da dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstiklal Marşı’ndan bir bölüm okudu ardından “Bayrak” Şiirini okudu.

 “Bu mesele siyaset meselesi değildir, onur meselesidir bunlara göz yumarsak ecdadımızın da evlatlarımızın da yüzüne bakamayız onun için bu ezan bayrak düşmanlarıyla sonuna kadar mücadele edeceğiz.” Dedi. Mersinlilerden 31Mart akşamı Cumhur İttifakına sahip çıkmasını istedi.

Mersin’de yapılan yatırımları da anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehir hastanesini anlatırken CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun SSK Müdürlüğü yaptığı dönemdeki hastane kuyruklarındaki çileyi çeken vatandaşların görüntülerini de Mersinlilere izletti…İki adet Millet Bahçesi yapılacağı sözünü verdi, Tarsus’ta Üniversite kurduklarını anlattı, havaalanının yapımının devam ettiğini söyledi.

Konuşmasının sonundan Rabia işareti yaparak Mersinlilerle birlikte tek vatan tek bayrak tek millet tek devlet dedikten sonra vatandaşlardan, 31Mart’ta Cumhur İttifakı’na oy isteyerek sandıkları patlatma sözü aldı.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Mersinlilerden, destek, sözü, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı