Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 07:53 Bu haber 3019 kez okundu
 
Çocuklar ve Anneleri İçin Unutulmaz Bir Gün
Mezitli Belediyesi Annelerimizi bu özel günlerinde de unutmadı.
YAŞAM Haberi
Çocuklar ve Anneleri İçin Unutulmaz Bir Gün

ÇOCUKLAR VE ANNELERİ İÇİN UNUTULMAZ BİR GÜN

 

Mezitli Belediyesi Annelerimizi bu özel günlerinde de unutmadı. Belediyeye ait Amfitiyatro’da çocuklar anneleri için resim yaptı. Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte duygusal anlar da yaşandı. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, annelere ve çocuklara çeşitli hediyeler verdi. 

İkinci 5 yıllık dönemini çocuklara adayan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, çalışmalarını bu yönde şekillendirme devam ediyor. Başkan Tarhan, Anneler Günü kapsamında anneler ve çocukları bir araya getirdi. Mezitli Belediyesi Amfiyatro’da “Annem için resim yapıyorum” etkinliğinde bir araya gelen çocuklar annelerinin resimlerini çizdi. Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte duygusal anlar da yaşandı.

Daha sonra Mezitli Belediyesi kurslarında eğitim alan minik çocuklar anneleriyle birlikte zumba yaptı. Minik çocukların yaptıkları kıvrak hareketleri yapmaya çalışan anneler ilginç ve eğlenceli görüntülerin oluşmasına neden oldu.

 

ÇOCUKLARA VE ANNELERİNE UNUTAMAYCAKLARI BİR GÜN YAŞATTIK

Çocuklara ve annelerine çeşitli hediyeler veren Başkan Tarhan, “Bugün çocukları ve annelerini uzun yıllar unutamayacakları bir etkinlikte bir araya getirerek, güzel bir gün geçirmelerini sağlamaya çalıştık. Annelerinin resimlerini çizen miniklerimiz, bu özel günde onlara öpücüğün yanında mükemmel bir hediye sunmanın da mutluluğunu yaşadılar. Etkinliğimize ilgi göstererek bu güzel günü paylaşan tüm ailelere teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

 

ÇOCUKLARIMIZA EN İYİ GELECEĞİ HAZIRLAMAK İSTİYORUZ

Çocuklarla birlikte resim çizip boyama yapan Başkan Tarhan, çocuklara en iyi geleceği hazırlamak istediklerini söyledi. Çağdaş ve mutlu bir gelecek için Atatürk ilkeleri ışığında demokrasiye inanan çocuklar yetiştirmek istediklerini ifade eden Başkan Tarhan, “Dev projelerimizi hayata geçirdiğimiz ilk dönemimizde, çevre, yaşlılar ve kadınlara yönelik çalışmalarımıza ağırlık vermiştik. O yöndeki çalışmalarımız büyüyerek devam edecek. İkinci dönemimizde ise insanlarımızı bir araya getirecek kültür ve sanatsal etkinliklerin yanında çocuklarımızın eğitimini ilk sıraya aldık. Yakaladığı büyük başarıyla bölgenin en önemli eğitim kurumlarından birisi olan Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevi’nden sonra yine bir hayırseverimiz Sayın Mehmet Altunören’in annesi için yaptıracağı Ana okulunun temelini geçtiğimiz günlerde atmıştık. En az 5 anaokulu daha yaparak minik çocuklarımıza çağdaş Atatürkçü eğitim vererek ülkemizin yarınlarının aydınlık olmasının önünü açacağız. İkinci dönemimiz çocuklarımızın dönemi olacak” dedi.

 

EN BÜYÜK HEDEFİMİZİ ATATÜRKÇÜ ÇAĞDAŞ BİR GELECEK

Türkiye’nin çağdaş demokrasi çizgisinde devam etmesinin yolunun Atatürk ilke ve devrimleri ışığında gelecek yetiştirmekten geçtiğini ifade eden Başkan Tarhan, “Çocuklarımızı okul öncesi eğitimden başlayarak Atatürkçü, demokrasiye inanan bireyler olarak yetiştireceğiz. Burada Atatürk ilke ve Cumhuriyet değerlerine bağlı bir eğitim vereceğiz. Biz anaokulunun önemini biliyoruz. Ona göre de hassas davranarak öğretmenlerimizden okul programımıza kadar en ince ayrıntısına kadar dikkat ediyoruz. Eğitime katkıya yönelik diğer faaliyetlerimizi artırarak devam ettireceğiz. Öte yandan, özellikle üniversiteye giden ve barınma sorunu olan kız öğrenciler için de proje yapacağız. Şu anda küçük de olsa bir kız öğrenci evimiz var ama önümüzdeki dönemde acilen kız öğrenci yurdu yapacağız” ifadelerini kullandı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çocuklar, ve, Anneleri, İçin, Unutulmaz, Bir, Gün,
Yorumlar
Haber Yazılımı