Haber Detayı
05 Mart 2019 - Salı 15:51 Bu haber 5964 kez okundu
 
Büyükşehir, ıso 45001 belgesi’ni almaya hak kazandı
ISO 45001 Belgesini Türkiye’de ilk alan kamu kurumu Mersin Büyükşehir Belediyesi oldu
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir, ıso 45001 belgesi’ni almaya hak kazandı

BÜYÜKŞEHİR, ISO 45001 BELGESİ’Nİ ALMAYA HAK KAZANDI

ISO 45001 Belgesini Türkiye’de ilk alan kamu kurumu Mersin Büyükşehir Belediyesi oldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kalite çalışmaları doğrultusunda, Türk Standartları Enstitüsü Başkanlığı Tetkik Heyeti tarafından, 26-28 Şubat 2019 tarihinde yapılan denetim sonucu TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Kalite çalışmalarına büyük önem veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, bu kapsamda hem ISO Kalite Yönetim Sistemleri hem de EFQM Kurumsal Mükemmellik Projesi çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor.

Büyükşehir Belediyesi bir taraftan kaynakları etkin ve verimli kullanıp, daha verimli ve kaliteli hizmet üreterek vatandaşları memnun etmeyi istiyor, diğer taraftan da çalışanlarına önem verip, onların katkı ve katılımlarını sağlayarak çalışanlar ile iyi bir ekip anlayışı içerisinde başarılı çalışmalar üretmeye çalışıyor.

Bu çerçevede başta çalışanlar olmak üzere, Büyükşehir Belediyesi yerleşkeleri ve binalarına hizmet almak amacıyla gelen vatandaşlar, ziyaretçiler ve tedarikçilerin iş sağlığı ve güvenliğini daha etkin ve sürekli iyileştirerek sağlamak amacıyla İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kuruldu. Bu doğrultuda TSE Tetkik Heyeti 26-28 Şubat 2019 tarihleri arası tetkik ve incelemelerini yaptı ve denetim sonucu TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazandı. Mersin Büyükşehir Belediyesi aldığı bu belgeyle Türkiye’de TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi’ni alan ilk kamu kurumu oldu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir,, ıso, 45001, belgesi’ni, almaya, hak, kazandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı