Haber Detayı
13 Mart 2020 - Cuma 15:23 Bu haber 4776 kez okundu
 
Bölgemizin Soğuk ve Yağışlı Havanın Etkisi Altına Girmesi Bekleniyor.
ölgemiz; devam eden yağışlı havanın etkisinde bulunmaktadır. Bu sistemin yarın (14 Mart Cumartesi günü) sabah saatlerinde bölgenin doğu kesimlerine (Gaziantep, Kilis, Hatay) hafif yağışlara neden olduktan sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.
YAŞAM Haberi
Bölgemizin Soğuk ve Yağışlı Havanın Etkisi Altına Girmesi Bekleniyor.

 

Bölgemizin Soğuk ve Yağışlı Havanın Etkisi Altına Girmesi Bekleniyor.

Beklenen Hadise

Soğuk ve Yağışlı Hava

Beklendiği Yer

Bölgemiz; devam eden yağışlı havanın etkisinde bulunmaktadır. Bu sistemin yarın (14 Mart Cumartesi günü)  sabah saatlerinde bölgenin doğu kesimlerine (Gaziantep, Kilis, Hatay) hafif yağışlara neden olduktan sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Ancak, yurdumuzun 15 Mart Pazar günü Balkanlar üzerinden gelen mevsime göre soğuk ve yağışlı yeni bir sistemin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Bu yağışlı sistem bölgemizi 15 Mart Pazar günü bölgenin kuzey kesimlerinde etkisini gösterip, 16 Mart Pazartesi günü ise bölge genelini etkisi altına alması bekleniyor. Yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışların bölgelerin yüksek kesimlerinde kar ve karla karışık yağmur şekline dönüşeceği tahmin ediliyor. Yağışların önümüzdeki hafta Çarşamba gününden itibaren bölgemizi terk etmesi bekleniyor.

Bölgemizde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Salı gününden itibaren hissedilir derecede (6-10 C derece) azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Bir süredir mevsim normallerinin oldukça üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta hissedilir derecede azalması ile birlikte normallerinin altına düşmesi beklendiğinden başta sağlık sorunları olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başlama-Bitiş Zamanı

13.03.2020 12:30 - 19.03.2020 09:00 TSİ.

Hadisenin Şiddeti

Meteorolojik Değerlendirme

Meydana gelebilecek olumsuzluklar

 Sağlık sorunları, Don, Ulaşımda aksamalar

Uyarı Yapan Merkez

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü  / ADANA

Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bölgemizin, Soğuk, ve, Yağışlı, Havanın, Etkisi, Altına, Girmesi, Bekleniyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı