Haber Detayı
05 Temmuz 2019 - Cuma 08:40 Bu haber 4658 kez okundu
 
Biz bu acıyı yaşadık başkaları yaşamasın!
İstikbal Haber/ Sokak ortasında boşandığı kocası tarafından kurşunlanarak öldürülen Filiz Kaplan için kadınlar bir araya geldiler. Mahalle muhtarlığı önünde toplanan kadınlara Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu,
YAŞAM Haberi
Biz bu acıyı yaşadık başkaları yaşamasın!

Biz bu acıyı yaşadık başkaları yaşamasın!

İstikbal Haber/ Sokak ortasında boşandığı kocası tarafından kurşunlanarak öldürülen Filiz Kaplan için kadınlar bir araya geldiler. Mahalle muhtarlığı önünde toplanan kadınlara Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu,  KA.DER Danışma Kurulu Üyesi İlksen Sorguç Dinçer katılıdı.  Kadın dernekleri temsilcileri ve mahalle sakinlerinin de katıldığı basın açıklamasına merhume Filiz Kaplan’ın annesi ve abisi Ali Kaplan’da katıldı.

“Yeryüzü meleğimiz unutmayacağız. Unutturmayacağız”, “Kadına Şiddete Hayır”, gibi dövizlerin ellerde olduğu toplantıda, basın açıklamasını yapan merhumenin abisi Ali Kaplan, olayı kısaca anlattıktan sonra kadına şiddet ve kadın cinayetlerinin son bulmasını istedi. Ali Kaplan; “Ülkemizde ve özellikle Mersin’de kadın cinayetlerinin artması, koruma tedbirlerine rağmen mağdurların korunamaması, silahların kolayca temin edilmesi ve insanların gözlerini kırpmadan bir cana kıyabilmesi, sonrasında olaya karışan kişilerin hak ettikleri cezayı almaması ve indirim maddelerinden yararlanarak son derece hafif cezalarla cezaevinden çıkması toplumda güvensizlik ortamının oluşmasına, özellikle kadınlarımızın ve çocuklarımızın can güvenliği endişesi taşımasına yol açmaktadır. Bu durum ise hepimizi derinden üzmekte ve endişelendirmektedir.

Bizler kardeşimizi, annemizi, canımızı kaybetmekle tarifsiz üzüntüler içine düştük. Canımız yandı. Koruma tedbirine rağmen kardeşimiz korunamadı, üzüntümüzün acımızın tarifi mümkün değildir. Biz bu acıyı yaşadık başkaları yaşamasın!”Dedi.

“Kadın cinayetlerinin son bulmasını” dile getirdiği isteklerini sıralayan Ali Kaplan, adaletin tecelli etmesini istedi.

Konuşmanın ardından merhuma Filiz Kaplan’ın öldürüldüğü yere gelen kadınlar burada merhume Filiz Kaplan için güller koydular. Dualar edildi, Fatiha okundu. Sonrasında mevlit okunarak helva ikramında bulunuldu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Biz, bu, acıyı, yaşadık, başkaları, yaşamasın!,
Yorumlar
Haber Yazılımı