Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 12:49 Bu haber 9964 kez okundu
 
'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' Kampanyasına Mersin’den Destek
Kampanyaya, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Vali Yardımcıları ve kaymakamlar birer maaş ile katkı verdiler
GÜNDEM Haberi
'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' Kampanyasına Mersin’den Destek

'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' Kampanyasına Mersin’den Destek

Kampanyaya, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Vali Yardımcıları ve kaymakamlar birer maaş ile katkı verdiler

Mersin Valisi  Ali İhsan Su, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Koronavirüs (Covid-19) salgınına (pandemisine) karşı "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" ‘Milli Dayanışma Kampanyası’ adı altında başlattığı ve öncülük ettiği kampanya kapsamında ilimizde faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile bir araya geldi.​

Valilik Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Mersin’de faaliyet gösteren oda ve borsa başkanları ile iş dünyasından sivil toplum kuruluş (STK) temsilcileri katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmasında Mersin il genelinde Koronavirüs ile mücadele kapsamında gerekli tedbirlerin alındığını ve ihtiyaç oldukça da ilave tedbirlerin alınmaya devam ettiğini kaydeden Vali Ali İhsan Su, “Bu kapsamda 65 yaş üstü vatandaşlarımız ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızdan evinde yalnız kalan ya da herhangi bir yakını olmayanların ihtiyaçlarını valiliğimiz koordinasyonunda ilçelerimizde Kaymakamlıklarımız başkanlığında oluşturduğumuz Vefa Sosyal Destek Grupları ile karşılıyoruz. Bu çerçevede vatandaşlarımız, 112’yi arayarak ya da kaymakamlıklarımız ve muhtarlıklarımız arasında kurulan iletişim ağı ile ihtiyaçlarını bildirebiliyorlar. Biz de ihtiyaçlarını evlerine teslim ediyoruz.” dedi.

Bu kapsamdaki vatandaşlarımızın maaşlarının da evlerinde teslim edildiğini anımsatan Vali Su, “Bu günler birlik, beraberlik ve dayanışma günleridir ‘Milli Dayanışma Kampanyası’ adı altında “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” milli dayanışma kampanyasını biz de ilimizde sürdürüyoruz. Özellikle yevmiye ile geçimini sürdüren vatandaşlarımız başta olmak üzere alınan tedbirler sebebiyle mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave bir destek amacıyla böyle bir kampanya başlatıldı. Bu çerçevede Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı bu kampanyaya başta ben olmak üzere vali yardımcılarımız ve kaymakamlarımız olarak birer maaş bağışıyla katkı sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sözlerinin devamında Vali Ali İhsan Su; “Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklaması ile beraber vatandaşlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız yardımda bulunma taleplerini bizlere ilettiler. Bugün odalarımız ve iş dünyamızın temsilcileri ile bir araya geldik ve bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz.  Ben sizin vasıtanızla tüm vatandaşlarımıza Milli Dayanışma Kampanyasına destek olmaya davet ediyorum. Bu kampanyaya destek veren iş dünyamıza, tüm hayırsever vatandaşlarımıza, katkı sunacak herkese şimdiden teşekkür ediyorum.” dedi.

Koronavirüs ile mücadelede en önemli unsurun evde kalmak ve dışarı çıkmamak olduğunu kaydeden Vali Su,  “Evde Kal Mersin” çağrısında bulunarak sözlerini noktaladı.

Sivil toplum kuruluş temsilcileri ile oda ve borsa başkanlarının kampanyaya desteklerini açıkladığı toplantıda, birlik ve beraberlik mesajları verildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'Biz, Bize, Yeteriz, Türkiyem', Kampanyasına, Mersin’den, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı