Haber Detayı
05 Mart 2019 - Salı 13:48 Bu haber 6062 kez okundu
 
Biri Mut'a Biri Anamur'a Gönderildi
8 Mart Öncesi Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışanlardan Biri Mut’a Biri Anamur’a Gönderildi…
GÜNDEM Haberi
Biri Mut'a Biri Anamur'a Gönderildi

8 Mart Öncesi Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışanlardan Biri Mut’a Biri Anamur’a Gönderildi…

 

-ARSLANKÖYLÜ: BİZ DİYORUZ Kİ; ANAMUR’A, MUT’A SÜRGÜN NE Kİ AY’A SÜRÜN DÜNYA VIZ GELİR

- BAŞKAN GÖLGELİ: “BU KARDEŞLERİMİZE DE YAPILAN BASKILARI DA ŞİDDETLE KINIYORUZ. BU İNSANLIK DIŞI BİR OLAYDIR”

İstikbal Haber-Mersin/ T.Kamu-Sen’e Bağlı Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Arslanköylü yapılan basın toplantısında; Mersin Büyükşehir Belediyesi kadın çalışanlarının ilçelere görevlendirmesine tepki gösterdi. Othole otelde düzenlenen etkinliğe; MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli,T.Kamu-Sen Mersin il temsilcisi Metin Ercan, Türk Yerel Hizmet Sen Mersin Şube Başkanı Mustafa Karaçor, Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Demir,Sendika Şube başkan ve üyeleri ile basın mensupları katıldı.Açılış konuşmasını T.Kamu-Sen Mersin İl Temsilcisi Metin Ercan konuyu anlatarak sözü Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Arslanköylü’ye verdi.

ARSLANKÖYLÜ: KAMU ÇALIŞANLARI OLARAK ALIN TERİMİZLE EKMEĞİMİZİN DERDİNDEYİZ

Arslanköylü “Biz Türk Yerel Hizmet-Sen üyesi kamu çalışanları olarak alın terimizle ekmeğimizin derdindeyiz. Kaynağını vatan, millet sevgisinden alan ‘görev kutsaldır’ anlayışıyla çalışmaktayız.” Diyerek üyelerin hukuksuz olarak yerlerinin değiştirildiği iddiasını dile getirdi. Başkan Arslanköylü, “ Bizler yıllardır ne çileler çektik, ne sürgünler gördük. İnancımızdan ve gücümüzden hiç bir şey kaybetmedik. 

BU GÜNE KADAR SABREDİP SUSUYORSAK  ‘SUSKUNLUĞUMUZ ASALETİMİZDENDİR

Son günlerde Mersin Büyükşehir Belediyesinde yaşananlar hepimiz tarafından bilinmektedir. Yaklaşık dört aydan beri üyelerimize yapılan baskılar, hukuksuz uygulamalar artarak devam etmektedir. Hiçbir gerekçe gösterilmeden, kanunsuz ve hukuksuz bir şekilde üyelerimizin görev yeri değiştirilmektedir. Bu güne kadar sabredip susuyorsak ‘Suskunluğumuz Asaletimizdendir.’ Artık bıçak kemiğe dayandı.  Üyemiz Sendikamızın Kadın Kolları Başkanı Şube Müdürü Figen Şahin’in Anamur otogarına ve üyemiz Zahide Kırkıl’ın Mut Mezbahanesine sürgün edilmeleri bardağı taşıran son damladır.

Figen Şahin; Kararlar ve Yazı işleri Daire Başkanlığında iken, Fen İşleri Daire Başkanlığına oradan da Anamur otogarına sürgün edilmiştir.

Zahide Kırkıl; Basın Yayın Şube Müdürlüğünü yürütürken, Yol Aslvalt Daire Başkanlığına oradan da Mut Mezbahanesine sürgün edilmiştir.

SİZLERİN HER ZAMAN YANINIZDAYIZ 

BİZ DİYORUZ Kİ; ANAMUR’A, MUT’A SÜRGÜN NE Kİ AY’A SÜRÜN DÜNYA VIZ GELİR

 

Türk Yerel Hizmet-Sen in tüm üyeleri rahat olsun. Dün olduğu gibi bu gün de idarenin haksız ve hukuksuz uygulamalarının karşısında olacağız. Sizlerin her zaman yanınızdayız. Biliyorum bu gün sürgün olan arkadaşlarımıza destek için buraya gelenler fişlenecek, eften püften şeylerden soruşturma yaşayacaklar. Arkadaşlar biliyoruz dava adamlığı zor iştir. Biz diyoruz ki; Anamur’a, Mut’a sürgün ne ki  Ay’a sürün dünya vız gelir. Demirden korksak trene binmezdik.”Dedi.

Çalışanların yer değiştirilmesi uygulamasının yasalara aykırı olduğu iddiasında bulunan Başkan Arslanköylü, adaletin kanunların uygulanmasını acilen istedi. Arslanköylü,” Bu tür uygulamalar Anayasaya ve yasalara aykırıdır. Mobbingdir. Zülümdür. İnsanlık onuruyla dalga geçmektir. Arkadaşlarımızı Mersin’in en uzak ilçelerine sürerken hangi hizmetin gereğini, hangi kamu yararını gözettiniz? Bizler Burhanettin Kocamaz’ın memuru değil devletin memuruyuz. Devletin Adaletinin, kanunlarının uygulanmasını acilen istiyoruz.”Dedi.

HATIRLATALIM SAYIN BAŞKAN; BİZ SENİN KÖLEN DEĞİLİZ, KAMU ÇALIŞANIYIZ, DEVLETİN DE MEMURUYUZ

Görev yeri değişikliğinin bu devirde baskı aracı olarak kullanıldığı iddiasında bulunan Başkan Arslanköylü, devletin memuruyuz diyerek uygulamayı eleştirdi. Arslanköylü, “Hatırlatalım Sayın Başkan; Biz senin kölen değiliz, kamu çalışanıyız, devletin de memuruyuz

Şah mısın? Padişah mısın? Bu nasıl bir vicdandır, bu ne kindir, bu ne öfkedir. İki anneyi eşinden, çorundan çocuğundan ayırıp, ilin en uzak ilçelerine sürgün etmek hak mıdır, adalet midir? Farzet ki bu iki arkadaşımız hatalı… Sürgün diye bir ceza var mı? Çağırıp bir ifadelerini alsaydınız. Almazsınız çünkü sizin niyetiniz bağcıyı dövmek, üzüm yemek değil.

Bu gün 5 Mart Salı üç gün sonra 8 Mart Dünya kadınlar günü. Yoksa bu sürgünler bu kadınlara 8 Mart Dünya Kadınlar günü hediyesi miydi.!

Yapmayın Sayın Başkan; Bir an önce yaptığınız haksız, hukuksuz uygulamaları geri alın. Çalışanlarınıza bir gülümseyin. Söz verin bir daha bu tür uygulamalar olmayacak. Bakın siz de fanisiniz biz de faniyiz. Alın terimizle ekmeğimizi kazanma derdindeyiz. Biz sizin hasmınız değiliz. 

Hani bazen kul hakkından bahsederdiniz.”Dedi.

BAŞKAN GÖLGELİ: “BU KARDEŞLERİMİZE DE YAPILAN BASKILARI DA ŞİDDETLE KINIYORUZ. BU İNSANLIK DIŞI BİR OLAYDIR”

Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Arslanköylü’nün konuşmasının ardından basın mensuplarının sorusu üzerine MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli’de kadın çalışanların birer anne olduklarını, bakacakları evlatları olduğunu hatırlatarak, ilçelere gönderilen kadınların ülkücü olduklarını belirterek, şehitler vermelerine rağmen bu davalarından vazgeçmediklerini söyledi. Gölgeli, “ Dava anneleri de davalarından vazgeçmeyeceklerdir. Onlar, yaşadıkları, görmüş oldukları bu yaşananları MHP İl Teşkilatı olarak kınıyorum. Bu baskılarla hiç bir yere gidilmez. Dava annleri 2014 seçimlerinde rahatlarını düşünmeden o sokaklarda MHP’nin kazanması için bizimle beraber mücadele etmişlerdir, MHP kazandığında ise Burhanettin Kocamaz’da Belediye Başkanı olmuştur. Ama o başkan olurken bu mücadeleyi onlar vermişlerdir. Onlar Ülkücü oldukları için, MHP’li oldukları için siyasi tercihlerini yapmışlardır. Bu gün onlar MHP’de kalmışlardır. Biz MHP olarak yetimin öksüzün hakkını biliriz Onun için mesai saatleri içerisinde çalışan hiçbir arkadaşlarımızında MHP’ye çalışmalarını kabul etmiyoruz ancak mesai saatleri dışında gelirler bizimle beraber çalışmalara katılırlar ve bu kardeşlerimize de yapılan baskıları da şiddetle kınıyoruz. Bu insanlık dışı bir olaydır ve bu insanlar seninle beraber 25 sene mücadele etmişlerdir. Vakitlerini senin belediye başkanı olman için harcamışlardır.”Dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Biri, Mut'a, Biri, Anamur'a, Gönderildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı