Haber Detayı
11 Mart 2020 - Çarşamba 11:07 Bu haber 4294 kez okundu
 
Belediyeden konut müjdesi
Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, belediye olarak dar gelirli ailelere yönelik ucuz konut projesine başladıklarını açıkladı.
YAŞAM Haberi
Belediyeden konut müjdesi

Belediyeden konut müjdesi

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, belediye olarak dar gelirli ailelere yönelik ucuz konut projesine başladıklarını açıkladı.

Belediye olarak dar gelirli ailelere yönelik konut edindirme projesi hakkında bir açıklama yapan Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok yaptığı açıklamada, “Mart ayı olağan meclis toplantımızın da önemli bir gündem maddesini oluşturan ve üyelerin tam desteğini alan dar gelirli ailelerin konut ihtiyacının karşılanması ile ilgili çalışmalarımıza başladık.

Mukaddem (Yeni) mahallemizde mülkiyeti belediyemize ait alan üzerine yapımına başlayacağımız konutlarla ilgili müracaatların kabulüne başladık. Dar gelirli ailelerimize yönelik 315 ada 15 parselde D, E, F ve G bloklarında 8’er daireden oluşmak üzere her blokta zemin katta dahil olmak üzere 1.2 ve 3. Katta 2 adet daire yer alacaktır. Zemin katlardaki dairenin bir tanesi 93 m2 diğeri 100 m2’dir. Diğer 1.2 ve 3. Katlardaki daireler ise 100 m2’dir. 3608 m2’lik bir alan üzerinde toplam 32 daire yer alacaktır.  Yapacağımız bu konutlarla ilgili başvurular ise 9 Mart 2020 tarihinde başlamıştır. Mayıs ayı sonuna kadar devam edecek olan başvurular sonunda şartlara uyan talepler değerlendirilerek kura çekimi sonunda belirlemeler yapacağız. Ev sahibi olacak kişiler bu tarihten sonra belirlenen ödemeleri banka şubelerine yatıracaklardır.   İlçemizde yaşayan ve ev sahibi olamayan dar gelirli ailelerimizi ev sahibi yapmak istiyoruz. Yıllarca ev hayali ile yaşayan hemşehrilerimizin yüzünü güldürmek ve onlara bu konuda destek olmak amacıyla konut projemizi hayata geçiriyoruz. Silifke’mize ve vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediyeden, konut, müjdesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı