Haber Detayı
01 Nisan 2019 - Pazartesi 13:15 Bu haber 9361 kez okundu
 
Batum’dan Mersin’e Rus ve Gürcü Ezgileri
Gürcistan Batum Devlet Müzik Merkezi Korosu ve “Quartet Nota” Mersin’de.
KÜLTÜR Haberi
Batum’dan Mersin’e Rus ve Gürcü Ezgileri

18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali

(10 Nisan-02 Mayıs)

Batum’dan Mersin’e Rus ve Gürcü Ezgileri

Gürcistan Batum Devlet Müzik Merkezi Korosu ve “Quartet Nota” Mersin’de.  

    18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, dünyanın seçkin sanat kurumları arasında gösterilen Batum Devlet Müzik Merkezi Korosu ve akapella şan dörtlüsü Quartet Nota’yı sanatseverlerle buluşturuyor. 30 Nisan 2019 Salı saat: 20.00’de Mersin Kültür Merkezi’nde yer alacak konserde, Gürcü ve Rus halk şarkıları ile birlikte, The Last Crusade, Grande Amore, Spentele le Stelle, Carmina Burana’dan bazı bölümler, Albinoni’nin Adagio, Per Te, Sleeping Sun, eserleri seslendirilecek.

 

    2011 yılında yeniden inşa edilen binasıyla pek çok sanat kurumunu çatısı altına toplayan Batum Devlet müzik Merkezi, dünyanın seçkin sanat kurumları arasında gösterilmekte. Senfoni Orkestrası ile birlikte Devlet Campella, Opera ve Bale Devlet Tiyatrosu, Gençlik Müzik Tiyatrosu, Nota Opera Atölyesi, gibi pek çok önemli kurumu içinde barındıran Müzik Merkezi, gerçekleştirdikleri dünya turneleriyle adından sıkça söz ettirmektedir.   

 

 

Biletlerinizi, Festival Ofisi’nden veya www.biletfest.com adresinden online temin edebilirsiniz. İletişim: 0324 237 78 10

Kaynak: Editör:
Etiketler: Batum’dan, Mersin’e, Rus, ve, Gürcü, Ezgileri,
Yorumlar
Haber Yazılımı