Haber Detayı
29 Ağustos 2019 - Perşembe 20:04 Bu haber 3021 kez okundu
 
Başkan Yılmaz’dan Tabelalar Konusuna Açıklama Geldi
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Toroslar Belediyesi’ne ait bazı tabelaların Büyükşehir Belediyesi Marangoz Atölyesinde kırık dökük halde götürülmesi konsunda yazılı basın açıklamasında bulundu.
GÜNDEM Haberi
Başkan Yılmaz’dan Tabelalar Konusuna Açıklama Geldi

Başkan Yılmaz’dan Tabelalar Konusuna Açıklama Geldi

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Toroslar Belediyesi’ne ait bazı tabelaların  Büyükşehir Belediyesi Marangoz Atölyesinde kırık dökük halde götürülmesi konsunda yazılı basın açıklamasında bulundu.

“Bizim tabelalarımızın Büyükşehir Belediyesi deposunda ne işi var?” Sorgusunu yapan  Başkan Yılmaz, üzüldüklerini belirterek tabelaları alarak tamir ettirip yerlerine koyacaklarını söyledi.  Başkan Yılmaz’ın açıklaması şöyle;

“Değerli Basın Mensupları;Kıymetli Mersin Halkı; Kendi sorumluluk bölgem olan Toroslar’da, adımın ve belediye logomuzun bulunduğu ayaklı orta refüj tabelalarının Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından toplatıldığını ve kırıldığını, Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı’na bağlı Marangoz Atölyesi deposuna kaldırtıldığını teessürle öğrendim.

 

TABELALARI ALDIK, ONARACAĞIZ VE YERİNE DİKECEĞİZ!

 

Büyükşehir Belediyesinin Marangoz Atölyesi deposuna kırılarak kaldırılan ayaklı tabelalarımızın hangi sebeple toplatıldığını ve neden kırılarak yerlere atıldığını ben de tüm kamuoyu gibi merak ediyorum. Daha birkaç gün önce değerli basın mensuplarımızla buluşmamızda, tüm belediye başkanlarımızla iletişim ve uzlaşı halinde çalışmak istediğimizi, amacımızın bu kente hizmet etmek olduğunu kameralar önünde açıklamıştık.

Bizler Mersin’e hizmet etmek için aynı amacı taşıyan ve bunun için demokratik ortamlarda (meclis gibi) bir araya gelerek, gerek teknik konularda gerekse sosyal konularda fikir alışverişinde bulunan başkanlarız. Ve bunu yaparken diplomasi denen dili kullanmak nezaketini göstermeliyiz.

 

Evet, diplomasi denen bir kavram vardır. Mersin Büyükşehir Belediyesi bunu tercih etmeyebilir ancak her ne sebeple yapılırsa yapılsın bu davranış, asla şık olmamıştır, aksine son derece saygısızca ve hukuksuz bir şekilde yapılmıştır. Mersin Büyükşehir Belediyesi, tarafımıza bir uyarı yazısı gönderip, tabelaların toplanacağı yönündeki kararın içeriği ne ise  bizlerle paylaşabilirdi. Kendilerine yakışacak olan davranış buydu. Bunun yerine habersizce adımın ve belediye logomuzun bulunduğu, kendi bölgemizdeki ayaklı refüj tabelalarımızı kaldırıp, üstelik bir de kırıp kullanılamaz hale getirmeleri asla kabul edilebilir bir davranış değildir. Bizim tabelalarımızın Büyükşehir Belediyesi deposunda ne işi var? Bu nasıl bir diyalogsuzluk örneğidir, nasıl bir saygısızlıktır?

Uzlaşı ve diyalog kültürü asla bu değildir!

Üzülerek görüyoruz ki, herkese mavi boncuk dağıtan ‘söylemle’ eylem arasındaki ‘tutarsızlık’ devam etmektedir. Büyükşehir Belediyesi’nin depoya kaldırttığı kırık dökük hale gelen tabelalarımızı aldık. Onaracağız ve tekrar yerlerine dikeceğiz!

Yaşanan bu hadiseden duyduğumuz üzüntüyü bir kez daha değerli kamuoyunun bilgisine sunuyor, takdiri yine değerli halkımıza bırakıyorum.”Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Yılmaz’dan, Tabelalar, Konusuna, Açıklama, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı