Haber Detayı
01 Mart 2019 - Cuma 22:15 Bu haber 7678 kez okundu
 
Başkan Tuna Çilek Mahallesinde
Başkan Tuna, Çilek Mahallesi Sakinlerinin Evlerine Konuk Oldu.
SİYASET Haberi
Başkan Tuna Çilek Mahallesinde

BAŞKAN TUNA, ÇİLEK MAHALLESİ SAKİNLERİNİN EVLERİNE KONUK OLDU

31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerine az bir  süre kala çalışmalarına yoğun bir  tempoda devam eden Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, ‘Üretken ve Ulaşılabilir’ Belediyecilik anlayışını vatandaşlarla paylaşmaya devam ediyor.

Gün içerisinde birden fazla ilçeyi ziyaret ederek, vatandaşlarla buluşan Başkan Tuna Hamit Tuna, Akdeniz İlçesi’ne bağlı Çilek Mahallesi sakinlerinin evlerine konuk oldu.

Mahalle sakinlerinin sıcak ilgisiyle karşılanan Başkan Tuna; “Sizlerin önerilerini dinliyoruz ve önem veriyoruz. Sizin fikirleriniz kentimizde yapacağımız projelerimizi şekillendirecektir” dedi.

“Akdeniz’i inşallah adım adım Anadolu Yapacağız”  diyen Başkan Tuna, seçimlerin ve Cumhur İttifakı’nın önemini anlatarak; “Belediyecilik yapmak için coğrafyayı iyi bilmek gerekir. Buraları biliyorum. Oturduğun yerden belediye başkanı olmaz. Çok gezen bir belediye başkanıyım. Her gezdiğimde de bir proje üretirim. Sizden hizmet için 31 Mart’ta vize bekliyoruz. Toroslar’da 2004 yılında Belediye Başkanı olduğumuzda hasımları hısım yapacağız dedik. Hizmette adaletsizlik yapmayacağız dedik. Adaletli olmayan payidar kalamaz. Toroslar’da yaşayan her vatandaşımızdan; oy alan bir belediye başkanıyım. Vatandaşımız niye bizi destekliyor çünkü hiç ayrım yapmıyoruz. Herkes bu özelliğimizi bilir.Proje üretilir, hizmet yapılır. Bizim yaptıklarımız ve iş bitirmemiz Toroslar. Bunu kent ölçeğinde Anamur’dan Çamlıyayla’ya, Yenice’den Mut Gülnar’a varıncaya kadar 15 bin 853 kilometrekarelik alanda yapacağız. 13 İlçemiz var. Her ilçemize adaletli hizmet vereceğiz. Akdeniz İlçesi’nde M.Mustafa Gültak. İlçe belediyesi sol elin gücü kadardır, zayıf kol. Güçlü kol, sağ kolda şahsım Hami Tuna’ya yetki verin. İki kolu da verdiğiniz zaman insan nasıl kucaklanır, bu kente hizmet nasıl yapılır sizlere gösterelim. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız 13 İlçe ve Büyükşehir’i hep birlikte alacağız” dedi.

Bir mahalle sakinin ‘Toroslar ışıldıyor” ifadesine yanıt veren Başka Tuna; “Köy görünümünde olan Toroslar’ı bugün kendi kendine yetebilen bir konuma getirdik. Gelecekte şehrin en zengin belediyesi olacak. Kurumsal yapısını kurduk. Hayata geçirdiğimiz yatırım ve projelerimizle şuanda Toroslar İlçesi’ndeki daire fiyatları Yenişehir ile yarışıyor. Toroslar’ın her noktasında alın terimiz ve emeğimiz var” dedi.

Keyifli anların yaşandığı ziyarette mahalle sakini kadınların da taleplerini dinleyen Başkan Tuna, çocuklarla da sohbet ederek küçük hediyeler verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Tuna, Çilek, Mahallesinde, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı