Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 15:12 Bu haber 3470 kez okundu
 
Başkan Tekerek; Barış Pınarı Harekâtı Huzuru Temin Edeccektir
TÜRKAV Mersin İl Şube Başkanı Mustafa Tekerek yaptığı basın açıklamasında “Barış Pınarı Harekatı” ile ilgili konuştu. Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte yapılan basın açıklamasında Başkan Mustafa Tekerek; “
GÜNDEM Haberi
Başkan Tekerek; Barış Pınarı Harekâtı Huzuru Temin Edeccektir

Başkan Tekerek; Barış Pınarı Harekâtı Huzuru Temin Edeccektir

TÜRKAV Mersin İl Şube Başkanı Mustafa Tekerek yaptığı basın açıklamasında  “Barış Pınarı Harekatı” ile ilgili konuştu. Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte yapılan basın açıklamasında Başkan Mustafa Tekerek; "Barış Pınarı Harekâtı" başlar başlamaz Suriye'de Amerikan silahlarıyla donatılmış PKK-YPG militanları tarafından  yakın ilçelerimiz ve köylerimizdeki sivil halka yönelik gerçekleştirilen alçakça saldırılar, Türkiye'nin güney hudutlarında güvenliğimizi hedef alan tehlikenin boyutlarını ortaya koymuştur.
Asker ve sivil vatandaşlarımızın şahadeti ile sonuçlanan menfur terörist saldırıları mevcut tehdidi bertaraf etmek için Türkiye'nin sergilediği kararlı tutumun ve çözüm için başlatılan "Barış Pınarı Harekatı'nın" ne kadar yerinde olduğunu gözler önüne sermiştir.
Türk Devleti ve onun şanlı ordusu, varlığına yönelen tehdidi yok etmeye muktedirdir. Mehmetçik şehitlerinin kanını yerde bırakmayacak, terör örgütünün başını ezerek hem kendi vatandaşlarımızın hem de Suriye'de yaşayan kardeşlerimizin huzurunu kalıcı olarak temin edecektir. Bu vesileyle aziz vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin bekası uğrunda canlarını feda eden şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyor, ailelerine sabrı cemil niyaz ediyoruz.


Terörü bitirme harekâtımıza karşı çıkan ABD - AB - Arap Birliği önce dönüp kendi tarihlerine bakmalıdır. Geçmişlerinde sömürgecilik, kölelik, yakın tarihte Irak'ta iki milyon kadının ve genç kızın ırzına geçme vardır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, bir Macaristan lideri kadar olamamıştır. Kendisi o makamı derhal terk etmelidir.
Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünün sarsılmaz müdafii, egemenlik haklarımızın gönüllü bekçisi olan Milliyetçi-Ülkücü Hareket bin yılda karılan toplumsal hamurun mayasını bozmak üzere uzanan kirli elleri kırma kararlılığından bir an bile gaflete düşmeyecektir. Şanlı ordumuzun ve kahraman Mehmetçiğimizin tıpkı ecdadımızın uzak geçmişte ve yakın tarihte yazdığı destanlar gibi görevini göz kamaştıran ve düşmanlarımızı kıskandıran bir kudretle yerine getireceğine şüphe yoktur.
Ne mutlu Türk'üm diyene!”Sözü ile konuşmasını bitirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Tekerek;, Barış, Pınarı, Harekâtı, Huzuru, Temin, Edeccektir,
Yorumlar
Haber Yazılımı