Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 10:08 Bu haber 2273 kez okundu
 
Başkan Tarhan muhtarla bir araya geldi
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli’de bulunan 40 mahalle muhtarı ile toplantı yaparak, önümüzdeki dönem yapılacak çalışmalar
GÜNDEM Haberi
Başkan Tarhan muhtarla bir araya geldi

BAŞKAN TARHAN MUHTARLA BİR ARAYA GELDİ

 

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli’de bulunan 40 mahalle muhtarı ile toplantı yaparak, önümüzdeki dönem yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu. Önceki gün yaşanan dolu felaketinin de görüşüldüğü toplantıya davet edilen uzman, dolu zararının önlenmesi için yapılması gereken acil eylem planı hakkında bilgi verdi. CHP önceki dönem Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak, CHP Mezitli İlçe Başkanı Bayram Yıldırım ve belediye birim müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda muhtarlar ile düzenli olarak bir araya gelinmesi konusunda ortak görüşe varıldı.

 

Mezitli Belediye Meclisi Salonunda gerçekleşen toplantıda konuşan Başkan Tarhan, Mezitli muhtarlarının birlikte hareket etmesinin örnek oluşturduğunu söyledi. Geride kalan 5 yılda tüm muhtarlarla uyum içerisinde bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Başkan Tarhan, “Aldığımız kararlarda muhtarlarla fikir birliği içerisinde olduk. Nereye ne kadar asfalt ayrılacağını muhtarlarımızla mutabık kalarak kararlaştırdık. Böyle olunca hiç kimse az verildi çok verildi tartışmasına girmedi” dedi.

 

Önümüzde ki dönem için belirli aralıklarla muhtarlarla toplantı yapılacağı bilgisini veren Başkan Tarhan, “Adeta ikinci bir belediye meclisi gibi muhtarlarımızla bir araya gelerek, gündeme yönelik toplantılar yapacağız. İlk toplantımızın konusu önceki gün yaşadığımız dolu felaketi sonrasında yapılması gereken acil eylem planını belirlenmesi oldu. Gerek Tarım İlçe Müdürlüğünden gelen veriler gerekse toplantımıza katılan uzmanımızın verdiği bilgiler hakkında fikir alışverişi yaptık. Ayrıca, muhtarların belediyemizle uyum içerisinde görevlerini daha iyi yapabilmesi için yapılması gerekenleri konuştuk” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Tarhan, muhtarla, bir, araya, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı