Haber Detayı
25 Aralık 2019 - Çarşamba 08:31 Bu haber 4188 kez okundu
 
Başkan Kılınç Hortumdan Zarar Gören Mahallle Sakinlerini Ziyaret Etti
Çeltikçi mahallesinde gece saat üç sularında meydana gelen hortumda 10 çiftçi aile ve yaklaşık 15 dönüm muz serası, 7 dönümde eğme ve patlıcan seraları zarar gördüğünü belirten
EKONOMİ Haberi
Başkan Kılınç Hortumdan Zarar Gören Mahallle Sakinlerini Ziyaret Etti

Başkan Kılınç Hortumdan Zarar Gören Mahallle Sakinlerini Ziyaret Etti

Çeltikçi mahallesinde gece saat üç sularında meydana gelen hortumda 10  çiftçi aile ve yaklaşık 15 dönüm muz serası, 7 dönümde eğme ve patlıcan seraları zarar gördüğünü belirten  Çeltikçi Mahalle muhtarı Mustafa Aytugan; “Devlet büyüklerimizden bu yaraların bir an önce sarılması konusunda destek bekliyoruz. Özellikle hükümetimizden. Teşekkür ediyorum. Sayın Başkanımıza da teşekkür ediyorum. Özellikle vakit ayırıp çiftçilerimizin zararlarını yerinde görmek üzere bu yağmurda geldiği için kendisine de çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Çelitikçi Mahallesi’nde hortumdan dolayı zarar gören çitçilerimizin seralarını yerinde  inceleyen Başkan Kılınç, mahalle muhtarı Mustafa Aytugan’dan ayrıca bilgi aldı. Başkan Kılınç; “ Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Anamur’un Çeltikçi Mahallesinde gece saat üç sularında hortum neticesinde 10 civarındaki ailemizin serasına zarar vermiştir. Çok geçmiş olsun diyorum. İlgililere,  sayın Tarım Bakanımıza , yetkililere ve sigorta yapan şirketlere bir an önce vatandaşımızın yaralarını sarma noktasında gerekli tedbirin alınmasını  istediğimizi  buradan iletmek istiyorum. Ayrıca biz Belediye olarak üzerimize düşen yapabileceklerimiz ne varsa mağdur olan hemşehrilerimize  gerekli ihtiyaçlarını Belediye noktasında yapılması gerekenleri yapacağımızı  buradan bildirmek istiyorum.” Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Kılınç, Hortumdan, Zarar, Gören, Mahallle, Sakinlerini, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı