Haber Detayı
31 Temmuz 2019 - Çarşamba 08:25 Bu haber 4366 kez okundu
 
Başkan Gültak: “söz verdik, sözümüzde durduk!”
Güneş Mahallesi sakinleri, alt ve üstyapısıyla tamamen yenilenen bir pazar sokağına kavuştu
YAŞAM Haberi
Başkan Gültak: “söz verdik, sözümüzde durduk!”

Güneş Mahallesi sakinleri, alt ve üstyapısıyla tamamen yenilenen bir pazar sokağına kavuştu

Başkan Gültak: “söz verdik, sözümüzde durduk!”

* Başkan Gültak’ın, göreve gelir gelmez verdiği talimatla, Güneş Mahallesi Pazar Sokağı, kaldırımlar ve pazara çıkan ara sokaklarda, fen işleri ekiplerinin yaptığı yenileme ve iyileştirme çalışmaları tamamlandı. Bu çalışmalar sayesinde Güneş Mahallesi sakinleri, yıllardır yaşadıkları çileden kurtuldu.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Güneş Mahallesi Pazar Sokağı’nda, fen işleri ekiplerince gerçekleşen iyileştirme çalışmalarını yerinde denetledi. Başkan Gültak’a, Başkan yardımcıları, Güneş Mahalle Muhtarı ve birim müdürleri de eşlik etti. Başkan Gültak, mahalleyi ziyaretinde vatandaşlarla da sohbet etti, ikram edilen çayları içti. Güneş sakinleri, mahalleye sunduğu hizmetler nedeniyle Başkan Gültak’a teşekkür etti.

Pazar sokağında bir daha yağmur suyu birikmeyecek!

Pazar sokağında başlatılan iyileştirme projesinin son etabı olan asfaltlama çalışmasını yerinde inceleyen Başkan Mustafa Gültak, sokağa dökülen asfaltın yüksekliğini kendi elleriyle ölçtü. Altyapı çalışmalarının ardından karo kaldırım çalışmaları tamamlanan sokağın asfalt dökümünde kot farklarının ayrı ayrı ölçülerek hesaplandığını belirten Başkan Gültak, böylelikle sokakta yağmur suyu birikiminin önlenmiş olacağını vurguladı.

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, sadece pazarın kurulduğu sokağın değil, pazara çıkan ara sokakların da baştan sona yenilendiğine işaret etti. TEDAŞ yetkilileri ile de görüştüğünü kaydeden Başkan Gültak, pazar sokağının aydınlatmasının en kısa zamanda yapılacağını ve sokağın ışıl ışıl bir hale geleceğini söyledi.

Başkan Gültak; Söz verdim, sözümde durdum!

Seçimler öncesi, yağmurlu bir Cuma gününde Güneş Mahallesi’ni ziyaret ettiğini ve pazar sokağına uğradığını anlatan Başkan Mustafa Gültak ise, “O gün bu sokakta 25-30 santim yüksekliğinde su birikintileri vardı. Sokak adeta göle dönmüştü. Yola tahtalar atılmış, pazara gelen kadınlar da o tahtaların üzerinden atlayıp yürümeye, alışverişlerini yapmaya çalışıyorlardı. Kadınların o halini görünce çok üzüldüm;

‘Bu duruma yeter deyin, çünkü bu sizin kaderiniz değil’ dedim. Seçilip göreve gelirsem, ilk işlerimden biri, Güneş Mahallesi Cuma Pazarı Sokağını komple elden geçireceğimin sözünü verdim. Allah’a hamdolsun sözümde durdum. Ben görevde olduğum sürece de hiçbir mahallemiz, hiçbir insanımız ayrıştırılmayacak, ötekileştirilmeyecek. İşte görüyorsunuz; herkes konuşur, Mustafa Gültak yapar” diye konuştu.

“Geçmişte ihmal edilen mahallelerimizin makûs talihini değiştireceğiz”

Sokağın ara sokaklardaki asfaltlama çalışmalarını tamamen bitirdiklerini kaydeden Başkan Mustafa Gültak, öncesinde de MESKİ’nin, sokağın altyapısını yenilediğini ifade etti. Başkan Gültak, “Artık burada su birikintileri olmayacak. İnsanlarımız, özellikle de kadınlar, çok rahat bir şekilde pazar alışverişlerini yapabilecekler. TEDAŞ ile de görüştüm, sokağın aydınlatması yenilenecek ve sokak ışıl ışıl olacak. Güneş Mahallesi sakinlerine hayırlı olsun” dedi.

“Bana oy vermiş veya vermemiş olsun, herkesin belediye başkanı olacağım”

Başkan Mustafa Gültak, Akdeniz’in tüm mahallelerine kesintisiz hizmet verileceğini kaydederek, şöyle konuştu; “Bana oy vermiş veya vermemiş olsun; Akdeniz ilçe sınırlarında yaşayan herkese hizmet vereceğim. Güneş ve geçmişte ihmal edilen tüm mahallelerimizin makûs talihini değiştireceğim. Mahalle sakinlerine saygılarımı sunuyorum. Başkan yardımcılarıma, müdürlerime ve personel arkadaşlarıma da emekleri ve bu güzel çalışmayı ortaya çıkardıkları için de ayrıca çok teşekkür ediyorum.”

Muhtar’dan Başkan’a teşekkür

Mahallesi’ne böylesine temiz ve düzenli bir pazar sokağı kazandırdığı ve pazara çıkan ara yolları yenilediği için Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a teşekkür eden Güneş Mahalle Muhtarı Nezir Elçi ise, “Bu çalışmadan önce, mahallemizin belkemiği olan pazar sokağımızda ve diğer sokaklarımızda su ve çamurdan geçemiyorduk. Binlerce insanımız mağdur oluyordu. Ama Başkanımızın sayesinde başlayan çalışmalarla Cuma pazarı sokağımız ve pazara çıkan ara yollarımız pırıl pırıl bir hale geldi. Bu güzelliği sağlayan belediye başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Gültak:, “söz, verdik,, sözümüzde, durduk!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı