Haber Detayı
07 Ağustos 2019 - Çarşamba 16:37 Bu haber 4527 kez okundu
 
Başkan Gültak; “Çocuklarımıza bayram hediyemiz olsun”
Çocuklar için Mersin’de ilk kez 4 farklı mahalleye portatif yüzme havuzları kuruluyor
YAŞAM Haberi
Başkan Gültak; “Çocuklarımıza bayram hediyemiz olsun”

Çocuklar için Mersin’de ilk kez 4 farklı mahalleye portatif yüzme havuzları kuruluyor

BAŞKAN MUSTAFA GÜLTAK; “SÖZ VERDİK SÖZÜMÜZDE DURDUK!”

* Başkan Gültak, seçimler öncesi verdiği bir sözü daha yerine getirerek, Akdeniz’in 4 farklı mahallesine ilk kez portatif yüzme havuzları kuruyor. Çocuklara en güzel bayram hediyesi olacak havuzlarda, ücretsiz yüzme kursları da verilecek. Başkan Gültak, Cuma günü çocuklarla birlikte havuzların açılışını gerçekleştirecek.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, 31 Mart 2019 yerel seçimler öncesinde verdiği bir sözü daha yerine getirerek, bugüne dek yüzme havuzuna gidemeyen dezavantajlı durumdaki 7-13 yaş arası çocuklar için 4 mahalleye portatif yüzme havuzları kuruyor. Mersin’de ilk olacak proje kapsamında, Yenimahalle Zeki Sabah İlkokulu, Çilek Mahallesi Güney Ortaokulu, Karaduvar Mahallesi Suphi Öner İlkokulu ile Şevket Sümer Mahallesi Hatice Uluğ İlkokulu’nun bahçesine portatif yüzme havuzları yerleştiriliyor.

Çocuklar havuzlara servislerle taşınacak

Havuzlara diğer mahallerden gelmek isteyen çocukların servislerle taşınacağı havuzlarda, çocuklara ücretsiz yüzme kursları da verilecek. Her öğrenci Pazartesi-Perşembe, Salı-Cuma, Çarşamba-Cumartesi olmak üzere haftanın 2 günü, 09:30-18:30 saatleri arasında yaş grubuna göre belirlenen 1 saat boyunca yüzme eğitimi alabilecek. Portatif havuzlarda yüzmek ve kurslara katılmak isteyen çocuklar, mahalle evleri, muhtarlıklar ve havuzların kurulduğu okullara başvurarak kayıt yaptırabilecek.

Başkan Gültak; “Çocuklarımıza bayram hediyemiz olsun”

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, örnek proje hakkında yaptığı açıklamada; “Çocuklarımızın yaz tatilini hem yüzme öğrenerek hem de arkadaşlarıyla eğlenerek geçirmelerini sağlamak amacıyla, 4 farklı mahallemize portatif yüzme havuzları kuruyoruz. Havuzlarımız, çocuklarımıza bayram hediyemiz olsun. Çocuklarımıza uzmanlar gözetiminde yüzme kursları da vereceğiz. Böylece çocuklarımızın hem kavurucu yaz sıcaklarında serinlemelerini hem de tatillerini gönüllerince geçirmelerini sağlayacağız” dedi.

“Söz verdik, sözümüzde durmaya devam edeceğiz”

Portatif havuzlarda yüzmek isteyen, ancak evi uzak olan çocuklar için de servis hizmeti verileceğini kaydeden Başkan Mustafa Gültak, “Akdeniz’de; seçimler öncesinde söz verdiğimiz birçok projeyi hayata katmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Nitekim mahalle evlerinde kurs ve eğitim gören 300 kadına yönelik olarak, kentimizin ve ülkemizin tarihi ve turistik bölgelerine günübirlik kültür gezileri düzenledik. Ayrıca dezavantajlı 400 çocuğumuz için hem gönüllü yaz kampı hem de hafif motorlu araçla uçuş festivali organize ettik. Şimdi de en kıymetli varlığımız olan binlerce çocuğumuz için de okul bahçelerine portatif yüzme havuzları kuruyoruz. Söz verdik, sözümüzde durmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Gültak;, “Çocuklarımıza, bayram, hediyemiz, olsun”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı