Haber Detayı
20 Mart 2020 - Cuma 15:40 Bu haber 3250 kez okundu
 
Başkan Ercan: “Malumunuz olduğu üzere ülkemiz küresel ölçekte bir tehditle karşı karşıyadır.
Türkiye Kamu-SenMersin İl Temsilcisi Metin Ercan, yaptığı yazılı basın açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Koronovinüb tedbirlerini değerlendirerek,
YAŞAM Haberi
Başkan Ercan: “Malumunuz olduğu üzere ülkemiz küresel ölçekte bir tehditle karşı karşıyadır.

Başkan Ercan: “Malumunuz olduğu üzere ülkemiz küresel ölçekte bir tehditle karşı karşıyadır.


Türkiye Kamu-SenMersin İl Temsilcisi Metin Ercan, yaptığı yazılı basın açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Koronovinüb tedbirlerini değerlendirerek,T. Kamu-Sen Mersin İl Temsilciliği olarak “Bu küresel tehdit karşısında da milli duruşumuzu örnek teşkil edecek şekilde ortaya koyacağız.” Açıklamasında bulundu. Başkan Ercan, “Koronavirüs tehlikesine karşı devletimiz bir dizi tedbirleri hayata geçirmiş durumdadır. Dün Çankaya Köşkü'nde yapılan Cumhurbaşkanlığı Eşgüdüm Toplantısı'nda da konu tüm yönleriyle değerlendirilmiş ve çeşitli tedbirler hayata geçirilmiştir. Hiç şüphe yoktur ki, alınan bu tedbirlerin sağlayacağı fayda, vatandaşlarımızın ikaz ve yönlendirmelere riayet etmesiyle doğru orantılı olacaktır.

Türkiye Kamu-Sen, sorumlu sivil toplum kuruluşu olarak, toplumumuzun doğru bilgilendirilmesi anlamında gayret ortaya koyacak ve topluma örnek teşkil edecek bir pozisyon alacaktır. Konfederasyonumuz, toplumda bir panik havası oluşturulmasına müsaade etmeden, Devletimizin aldığı tedbirlerin hayata geçirilmesi anlamında üzerine düşen görevi yerine getirecektir.

Bu noktada, Sayın Cumhurbaşkanı'nın “Mümkün olduğunca evlerinizde kalın, temastan kaçının” söylemlerini dikkate alarak, bizde alınan kararlara harfiyen riayet etmenin gerekliliğinin altını bir kez daha çiziyor, resmi açıklamalar dışında yapılan haber ve söylemlere itimat edilmemesini ve her bir vatandaşımızın mümkün olduğunca evlerinden çıkmamaları noktasında tüm vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyoruz.

TOPLUMA ÖRNEK TEŞKİL ETMEK amacıyla, insanlarımızın birbirleriyle mümkün mertebe az temas sağlaması için KENDİ İLAVE TEDBİRLERİMİZİ de hayata geçireceğiz. Bu bağlamda, sendikal toplantılarımıza ara veriyor, ziyaretlerimizi en asgari düzeye çekiyoruz. Virüsün bulaşıcılığını en aza indirmek amacıyla insanlarımızın birbirleriyle temasını asgariye indirme tedbirleri kapsamında; lokal ve dinlenme salonlarımızı kapattığımızı ve ayrıca hizmet binalarımıza ziyaretlerin asgariye indirilmesi gerektiğini, telefon ve elektronik haberleşme vasıtalarıyla hizmetlerin yürütüleceğini üyelerimize duyuruyoruz.

TABİİ Kİ PANİĞE İZİN VERMEYECEĞİZ FAKAT ASLA REHAVETE DE DÜŞMEYECEĞİZ

Türkiye Kamu-Sen, ülkemizin karşı karşıya olduğu tehlikenin şuurundadır ve bir güven kapısı olarak topluma karşı sorumluluğunu eksiksiz yerine getirecektir.

Türkiye Kamu-Sen olarak, her milli meselede olduğu gibi, “önce ülkem” anlayışıyla kişisel ve kurumsal tüm önceliklerimizi tali hususlar olarak kabul edecek ve milletimizin sıhhatine karşı oluşan bu küresel tehdit karşısında da milli duruşumuzu örnek teşkil edecek şekilde ortaya koyacağız.

Milletimizin ve Devletimizin ihtiyaç duyduğu her zaman, değil elini gövdesini taşın altına koyan her bir dava arkadaşımdan ve bu süreçte kendi canlarını hiçe sayarak üstün gayret ve çaba gösteren sağlık çalışanlarımızdan Allah razı olsun.
Gayret devletten, tedbir milletten, takdir Yaradan’dan.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Ercan:, “Malumunuz, olduğu, üzere, ülkemiz, küresel, ölçekte, bir, tehditle, karşı, karşıyadır.,
Yorumlar
Haber Yazılımı