Haber Detayı
31 Temmuz 2019 - Çarşamba 08:38 Bu haber 3556 kez okundu
 
Baro başkanı Yeşilboğaz kent protokolünü makamında ağırladı
Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Mersin Valisi Ali İhsan Su’yu, Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan’ı, Mersin Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Köklü’yü,
GÜNDEM Haberi
Baro başkanı Yeşilboğaz kent protokolünü makamında ağırladı

Baro başkanı Yeşilboğaz kent protokolünü makamında ağırladı

“KENTİ YAŞANILIR KILAN BİZLERİZ”

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Mersin Valisi Ali İhsan Su’yu, Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan’ı, Mersin Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Köklü’yü, Mersin Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Kahveci’yi, Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk’u, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz’ü makamında ağırladı. Yarınlarımız için kentin tüm bileşenlerinin el ele vermesi gerektiğini vurgulayan Yeşilboğaz, “Kenti yaşanılır kılan bizleriz” dedi.

“YARINLARIMIZ İÇİN EL ELE VERİLMELİ”

Mersin Barosu Başkan Yardımcısı Fatma Demircioğlu ve Sayman Kazım Yüksel’in de bulunduğu ziyarette, kent protokolü ile birlikte kentin sorunlarının çözümüne yönelik fikir alışverişinde bulunuldu. Ziyaretten mutluluk duyduğunu ifade eden Yeşilboğaz, “Daha güçlü, daha mutlu bir kent için, sosyal sorumluluk projelerini önemsiyoruz. Bunu yaparken de kentin tüm güçleri el ele verirse daha olumlu ve hızlı sonuçlar elde edeceğimizi düşünüyorum. Kenti yaşanılır kılan bizleriz. Bizlerin birlikte, büyük çabaları sayesinde kentler gelişir. Bu nedenle yarınlarımız için kentin tüm bileşenlerinin el ele vermesi gerekir” diye konuştu.

“AVUKATLARIN SORUNU, TOPLUMUN SORUNUDUR”

Avukatlık mesleğinin sorunları ve geleceği hakkında da sohbetin yapıldığı ziyarette Yeşilboğaz, avukatların kamu kurumlarında yaşadığı sorunların ve engellemelerin, savunmaya ve hak arama hürriyetine zarar verdiğini vurgulayarak, “Avukatın sorunu, toplumun sorunu demektir. Halkın adalete hızlı erişimi için, meslektaşlarımızın adliye içerisinde yaşadıkları sorunlar acil olarak çözüme kavuşmalıdır” dedi.

Mersin Valisi Ali İhsan Su ve konuklar ise, Mersin Barosu ile ortak çalışacak olmalarının kentimize katkı sunacağına inandıklarını belirterek, Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’a ve yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar dilediler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Baro, başkanı, Yeşilboğaz, kent, protokolünü, makamında, ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı