Haber Detayı
13 Aralık 2019 - Cuma 08:54 Bu haber 5266 kez okundu
 
Baki Şimşek “ Mersin ’İn Her İlçesine Doğalgaz İstiyoruz “
Mersin Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili Baki Şimşek TBMM Genel kurulunda görüşülen 2020 yılı bütçe görüşmeleri sırasında söz aldı.
EKONOMİ Haberi
Baki Şimşek “ Mersin ’İn Her İlçesine Doğalgaz İstiyoruz “

Baki Şimşek “ Mersin ’İn Her İlçesine Doğalgaz İstiyoruz “

 

Mersin Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili Baki Şimşek TBMM Genel kurulunda görüşülen 2020 yılı bütçe görüşmeleri sırasında söz aldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçesinde konuşan Şimşek, Mersin’in her ilçesine doğalgaz gelmesi gerektiğini vurguladı.

Şimşek konuşmasının devamında : “ Mersin merkez ve Tarsus dışında Mersin’in hiçbir ilçesinde doğalgaz yoktur. 2020 yılı programında Erdemli başta olmak üzere Silifke, Aydıncık, Bozyazı, Anamur, Gülnar ve Mut ilçeleriyle ilgili bir yatırım programı olup olmadığını merak ediyoruz.

Mersin Türkiye ‘de 6. sırada vergi ödeyip yaklaşık 20. sırada hizmet alan bir ildir. Mersin de doğalgazı her ilçeye götürmek çok kolaydır,  zor değildir. Topografik  yapı çok müsaittir. Belediye başkanlarımızın birçoğu yeter ki doğalgaz gelsin, gerekirse hafriyatını biz yapalım derler. Bu konuda sayın bakanımızın  desteğini bekliyor, saygılar sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Baki, Şimşek, “, Mersin, ’İn, Her, İlçesine, Doğalgaz, İstiyoruz, “,
Yorumlar
Haber Yazılımı